Bydgoszcz
17C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 17 • L 17
24C
Sr
26C
Czw
27C
Pt
15C
Sob
18C
Nd
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRowery znikały spod galerii handlowych. Policjanci zatrzymali ich złodziei [ZDJĘCIA]
KWP_Bydgoszcz)rowery_policja (2)
15.09.2017 | 16:41

Rowery znikały spod galerii handlowych. Policjanci zatrzymali ich złodziei [ZDJĘCIA]

Po zatrzymaniu mężczyzn okazało się, że zakres ich działania był znacznie większy.

Na zdjęciu: Policjanci odzyskali trzy rowery

Fot. mat. pras. KWP w Bydgoszczy

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali trzech bydgoszczan podejrzanych o kradzieże. Jednemu z nich postawiono aż 15 zarzutów.

Wszystko zaczęło się od zgłoszeń, jakie przyjmowali bydgoscy policjanci. Na terenie miasta, w szczególności przy centrach handlowych ginęły rowery. Sprawcy przecinali zabezpieczenia i zabierali jednoślady. Pierwsze zgłoszenia docierały do funkcjonariuszy już na początku wakacji. Straty liczone były w tysiącach. Kilka spraw prowadzili między innymi kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia. To oni wpadli na trop złodziei. Gromadzone informacje pozwoliły im na wytypowanie podejrzewanych.

We wtorek policjanci namierzyli ich na bydgoskim Błoniu w samochodzie. Po dokładnej kontroli okazało się, że w bagażniku auta mieli narzędzia, którymi posługiwali się w trakcie przestępstw. Dwóch 21-latków zostało zatrzymanych. Podczas sprawdzania danych osobowych w policyjnym systemie wyszło, że jeden z nich jest poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

To jednak nie był koniec sprawy. Funkcjonariusze namierzyli też pasera. Kryminalni pojechali ponownie na bydgoskie Błonie do mieszkania 46-latka. Tam po przeszukaniu pomieszczeń, w tym piwnicznych, znaleźli trzy skradzione rowery. Mężczyzna został zatrzymany.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty. Jeden z 21-latków usłyszał łącznie 15 zarzutów dotyczących kradzieży rowerów. Jego poszukiwany kompan, usłyszał siedem zarzutów i trafił już do zakładu karnego. Jak się okazało, kradli nie tylko przed centrami handlowymi. Poruszali się po całym mieście, kradnąc między innymi sprzed szkół, urzędów, a także z klatek schodowych.

Natomiast zatrzymany 46-latek usłyszał trzy zarzuty dotyczące paserstwa. Teraz podejrzanym może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.

Powiązane treści