Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 0 • L 0
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiSportRowerzyści przywitali wiosnę. Za miesiąc – maraton
rowerowa brzoza - fot Krystian Janik
20.04.2016 | 11:31

Rowerzyści przywitali wiosnę. Za miesiąc – maraton

W miniony weekend odbyło się Rowerowe Przywitanie Wiosny.

Na zdjęciu: Start honorowy Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB z 2014 roku.

Fot. Krystian Janik/archiwum

W miniony weekend odbyło się V Rowerowe Przywitanie Wiosny, w którym – mimo niesprzyjającej pogody – wzięło udział kilkaset osób. Już za nieco ponad miesiąc kolarze będą za to rywalizować w VIII Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB.

Przywitanie wiosny organizowane przez stowarzyszenie Rowerowa Brzoza odbyło się w niedzielę, 17 kwietnia. Rajd wystartował z leśnictwa Bielice, a rowerzyści mieli do wyboru dwie trasy – turystyczną i mtb. Spotkanie obu grup nastąpiło na plaży w Pieckach, gdzie uczestnicy mogli rywalizować w konkurencjach sprawnościowych. Łącznie w imprezie wzięło udział ok. 300 rowerzystów, a część dochodu z imprezy została przekazana na pomoc dla trzyletniej Laury z Brzozy cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe.

29 maja odbędzie się kolejna impreza organizowana przez Rowerową Brzozę – Haibike VIII Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB. Jedne z najbardziej wymagających zawodów kolarstwa górskiego w tej części kraju co roku ściągają do Bydgoszczy kilkuset zawodników z całej Polski, którzy rywalizują na dwóch dystansach – 30 oraz 50 km. Biuro zawodów usytuowane będzie na Rybim Rynku, a start ostry zaplanowano w leśnictwie Bielice. W ramach opłaty startowej każdy uczestnik otrzyma m.in. pamiątkowy t-shirt, a na mecie – niezależnie od zajętego miejsca – wręczane będą medale. Zapisać się na listę startową można za pośrednictwem strony stowarzyszenia Rowerowa Brzoza.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail