Bydgoszcz
16C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 16 • L 16
26C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
20C
Pon
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleRowerzysta na podwójnym gazie. Zatrzymany przez policjanta po służbie
rower
12.08.2017 | 18:58

Rowerzysta na podwójnym gazie. Zatrzymany przez policjanta po służbie

Do zdarzenia doszło w miejscowości Batkowo niedaleko Inowrocławia.

Na zdjęciu: Pijanemu rowerzyście grozi kara aresztu lub grzywny.

Fot. archiwum

Funkcjonariusz z bydgoskiej komendy miejskiej doprowadził do ujęcia nietrzeźwego rowerzysty, który poruszał się po lokalnej drodze w rejonie miejscowości Batkowo w gminie Inowrocław. 43-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Sytuacja miała miejsce w czwartek około godziny dwudziestej. Policjant w czasie wolnym od służby również poruszał się na rowerze. – W okolicach Batkowa zauważył mężczyznę leżącego na poboczu. Gdy wyczuł od niego woń alkoholu, poinstruował go, że w dalszą drogę z rowerem powinien udać się pieszo – relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy inowrocławskiej policji.

Wskazówki funkcjonariusza nie pomogły – gdy ten wracał tą samą drogą, zauważył 43-latka jadącego jednośladem.  – Zauważył, że ten porusza się drogą „wężykiem” – od krawędzi do krawędzi jezdni – dodaje Drobniecka. Wówczas o sprawie bydgoski policjant poinformował swoich kolegów z Inowrocławia.

Przybyły na miejsce patrol zatrzymał mężczyznę. Badanie alkomatem wskazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu żnińskiego został przekazany rodzinie, ale konsekwencji swoich działań nie uniknie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara aresztu bądź grzywna.

 

Powiązane treści