Bydgoszcz
12C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 12 • L 12
5C
Sob
5C
Nd
8C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozbójnicy z Błonia zatrzymani tuż po zdarzeniu
więzienie
28.12.2016 | 17:33

Rozbójnicy z Błonia zatrzymani tuż po zdarzeniu

Krótko cieszyli się wolnością i skradzionym telefonem.

Na zdjęciu: Rozbójnicy są już za kratkami.

Fot. Stanisław Gazda

Kara do 12 lat pozbawienia wolności może grozić sprawcom rozboju, których zatrzymali wczoraj (27.12.2016) kryminalni z Błonia. Sprawcy, którzy  pobili dwóch mężczyzn i jednemu z nich  ukradli telefon komórkowy minioną noc spędzili w policyjnym areszcie.

Policjanci z bydgoskiego Błonia otrzymali zgłoszenie, że na ul. Królowej Jadwigi wczoraj (27.12.2016) o godz. 20:45. do mężczyzn stojących w bramie na ul. Garbary podeszło dwóch innych, zaczęli z nimi rozmawiać, po czym nagle ich zaatakowali i pobili. Ukradli też telefon komórkowy. Pokrzywdzonym udało się uciec do pobliskiego sklepu i stamtąd powiadomić policję.

Skierowany na miejsce patrol kryminalnych, w rozmowie z pokrzywdzonymi, ustalił rysopisy sprawców. Policjanci natychmiast przeszukali pobliski rejon. Na ulicy Garbary zauważyli dwóch mężczyzn, odpowiadających opisom przekazanym przez pokrzywdzonych. Obaj zostali zatrzymani. 31 i 25-latek trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Ponadto w trakcie przeszukania starszego z nich policjanci zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy, który trafi do właściciela. Mężczyźni odpowiadać będą za rozbój, za który grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści