Bydgoszcz
-3C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -3 • L -3
-5C
Czw
-4C
Pt
-8C
Sob
-5C
Nd
-9C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozbójnicy z Błonia zatrzymani tuż po zdarzeniu
więzienie
28.12.2016 | 17:33

Rozbójnicy z Błonia zatrzymani tuż po zdarzeniu

Krótko cieszyli się wolnością i skradzionym telefonem.

Na zdjęciu: Rozbójnicy są już za kratkami.

Fot. Stanisław Gazda

Kara do 12 lat pozbawienia wolności może grozić sprawcom rozboju, których zatrzymali wczoraj (27.12.2016) kryminalni z Błonia. Sprawcy, którzy  pobili dwóch mężczyzn i jednemu z nich  ukradli telefon komórkowy minioną noc spędzili w policyjnym areszcie.

Policjanci z bydgoskiego Błonia otrzymali zgłoszenie, że na ul. Królowej Jadwigi wczoraj (27.12.2016) o godz. 20:45. do mężczyzn stojących w bramie na ul. Garbary podeszło dwóch innych, zaczęli z nimi rozmawiać, po czym nagle ich zaatakowali i pobili. Ukradli też telefon komórkowy. Pokrzywdzonym udało się uciec do pobliskiego sklepu i stamtąd powiadomić policję.

Skierowany na miejsce patrol kryminalnych, w rozmowie z pokrzywdzonymi, ustalił rysopisy sprawców. Policjanci natychmiast przeszukali pobliski rejon. Na ulicy Garbary zauważyli dwóch mężczyzn, odpowiadających opisom przekazanym przez pokrzywdzonych. Obaj zostali zatrzymani. 31 i 25-latek trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Ponadto w trakcie przeszukania starszego z nich policjanci zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy, który trafi do właściciela. Mężczyźni odpowiadać będą za rozbój, za który grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail