Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 16 • L 16
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaRozłam w Collegium Medicum? Wydział Lekarski chce integralności z UMK
Collegium Medicum UMK
18.02.2016 | 12:56

Rozłam w Collegium Medicum? Wydział Lekarski chce integralności z UMK

Na zdjęciu: Budynek Collegium Medicum UMK przy ulicy Jagiellońskiej.

Fot. Leszek Grabowski

Wydział Lekarski Collegium Medicum UMK powiedział „tak” integralności uczelni. Uchwałę w tej sprawie podjęła we wtorek rada wydziału.

Na posiedzeniu rady pojawił się rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. Andrzej Tretyn. Miał rozmawiać z członkami wydziału o współpracy bydgoskiej i toruńskiej części uniwersytetu. – Rektor przedstawił dane dotyczące rozwoju Collegium Medicum w ostatnich latach, zwłaszcza w zakresie badań i publikacji – mówi Marcin Czyżniewski, rzecznik prasowy uczelni. Było to drugie spotkanie rektora ze społecznością CM UMK w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu prof. Tretyn przez dwie godziny rozmawiał z pracownikami administracji i obsługi.

Rada Wydziału Lekarskiego w głosowaniu poparła stanowisko senatu UMK w sprawie zachowania integralności uczelni. „Za” głosowało 27 osób, przeciwnego zdania były cztery, a 12 członków rady wstrzymało się od głosu.

Powiązane treści