Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 22 • L 21
21C
Pon
22C
Wt
24C
Sr
26C
Czw
23C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRozpoczęła się przebudowa Starego Rynku. Jakie prace zaplanowano na początek?
stary rynek, przebudowa - st (2)
26.06.2018 | 13:31

Rozpoczęła się przebudowa Starego Rynku. Jakie prace zaplanowano na początek?

Na zdjęciu: Betpol rozpoczął prace na Starym Rynku.

Fot. ST

Rozpoczęły się prace na Starym Rynku. W poniedziałek część najważniejszego placu miasta została ogrodzona. Jakie są plany wykonawcy przebudowy?

Na początek prac została ogrodzona połowa powierzchni rynku od strony ratusza. – Zaczynamy od prac rozbiórkowych istniejących nawierzchni i przygotowań do przesunięcia pomnika – mówi kierownik robót Marcin Chaberski. Te działania potrwają do połowy lipca. W międzyczasie  rozpocznie się przygotowanie podbudów i prace instalacyjne związane z kanalizacją deszczową i instalacjami elektryczną i teletechniczną.

Umowa na modernizację Starego Rynku przez bydgoską firmę Betpol S.A. została podpisano na początku czerwca. W przeciwieństwie do wielu ostatnich przetargów ogłaszanych przez urząd miasta, w tym przypadku udało się szybko wybrać wykonawcę – Betpol był co prawda jedynym chętnym w pierwszym postępowaniu, ale złożył ofertę opiewającą na 14,3 mln zł, czyli o trzy miliony mniej niż był gotów wydać ratusz.

W ramach modernizacji płyta zostanie wyłożona płytami kamiennymi granitowy, pas obramowujący – kostką bazaltową, jezdnie – kostką kamienną rzędową, a chodniki – płytami kamiennymi płomieniowanymi koloru szarego, takimi samymi jak na uliczkach przylegających do placu. Ponadto chodniki przy pierzejach zostaną poszerzone, co ma zapewnić większą przestrzeń dla pieszych oraz ułatwić rozstawianie ogródków letnich. Po remoncie planowane jest także wyprowadzenie ruchu samochodów ze Starego Rynku. Dopuszczone będą ewentualnie tylko dostawy do punktów gastronomicznych, ale na pewno nie postoje taksówek. Ostateczna organizacja ruchu w tym obszarze zostanie ustalona w najbliższym czasie – możliwe, że przy udziale środowisk społecznych.


CO ZMIENI SIĘ NA STARYM RYNKU? – CZYTAJ WIĘCEJ


 


Powiązane treści