Bydgoszcz
20C
Słonecznie
40% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 20 • L 20
19C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
20C
Pt
23C
Sob
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRozpoczyna się remont kluczowego wiaduktu. Na górnym tarasie będą utrudnienia
wiadukt_wojska_polskiego
07.07.2016 | 15:13

Rozpoczyna się remont kluczowego wiaduktu. Na górnym tarasie będą utrudnienia

Przeprawa na ulicy Wojska Polskiego będzie wzmocniona i poszerzona, zyska także nową nawierzchnię.

Na zdjęciu: Prace obejmą południowy wiadukt na ulicy Wojska Polskiego.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Od poniedziałku trwają prace przygotowawcze do remontu południowego wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego łączącego Wzgórze Wolności z Wyżynami. Lada moment kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość – przez kilka miesięcy ruch będzie odbywał się na zwężonym odcinku.

CZYTAJ TAKŻE: Wiadukt na ul. Wojska Polskiego w nowej odsłonie. Początek prac w wakacje

Już wkrótce wykonawca inwestycji – firma Gotowski – zamknie wlot na wiadukt prowadzący w kierunku Wyżyn i Kapuścisk. Cały ruch zostanie przełożony na czas modernizacji (szacuje się ją na siedem miesięcy – przyp. red.) na wiadukt północny. A to oznacza utrudnienia – kierowcy poruszający się w poszczególnych kierunkach będą mieli do dyspozycji tylko po jednym pasie. Obecnie przygotowywany jest tymczasowy przejazd przez torowisko, który umożliwi poruszanie się przez ten rejon górnego tarasu miasta zarówno zmotoryzowanym bydgoszczanom, jak i autobusom komunikacji miejskiej.

W ramach robót wiadukt ma zostać wzmocniony – prace obejmą filary, przyczółki i przęsła, zaadoptowany na tymczasowy ciąg pieszo-rowerowy pas ruchu odgrodzony betonowymi blokami będzie ponownie służył samochodom, a obok powstanie nowa – szeroka na pięć metrów – przestrzeń dedykowana pieszym oraz miłośnikom jednośladów. Nowa droga dla rowerów połączy te, które powstały na Wyżynach i Wzgórzu Wolności w latach 2013-2014.

Wartość inwestycji to około 13 milionów złotych. Połowa środków ma pochodzić z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Powiązane treści