Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
96% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 3 • L 3
9C
Pt
9C
Sob
12C
Nd
13C
Pon
16C
Wt
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRozpoczyna się remont ul. Saperów. Od jutra zmiany w komunikacji
roboty drogowe Bydgoszcz
19.09.2016 | 14:48

Rozpoczyna się remont ul. Saperów. Od jutra zmiany w komunikacji

Zmiany zaczną obowiązywać jutro (20.09) o godz. 6:00.

Na zdjęciu: Roboty drogowe spowodują utrudnienia w ruchu.

Fot. wolny dostęp

Jutro rano (20 września) rozpocznie się remont ul. Saperów w Bydgoszczy. Przebudowa i modernizacja nawierzchni drogi na odcinku od ul. Ludwikowo do ul. Żeglarskiej wraz z przebudową kanalizacji deszczowej wymaga wprowadzenia zmian w ruchu drogowym. 

Od godz. 6:00 nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu ul. Saperów na odcinku od ul. Żeglarskiej do ul. Spadochroniarzy oraz na odcinku od ul. Leszka Białego do ul. Kmicica. Objazd zostanie wytyczony ul. Żeglarską. Z objazdu będą korzystały nie tylko auta osobowe, ale również autobusy komunikacji miejskiej na liniach 33N i 54.

Remontowany odcinek ulicy liczy 1200 metrów. Realizacja inwestycji ma zająć dwa miesiące. Roboty pochłoną 3,6 miliona złotych. Na początku wykonana zostać ma kanalizacja deszczowa. Następnie powstać ma nowa podbudowa pod jezdnię. Ułożona na niej będzie nawierzchnia bitumiczna. W konstrukcję ulicy zostanie wbudowana specjalna siatka, której zadaniem będzie wzmocnienie nawierzchni. W trakcie prowadzonych prac zostaną wyremontowane też trzy zatoki autobusowe po wschodniej części ulicy.

Remont ulicy Saperów to ostatnia inwestycja drogowa realizowaną w tegorocznym sezonie związanym w gruntownymi naprawami bydgoskich nawierzchni.

Powiązane treści