Bydgoszcz
-8C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H -8 • L -8
-12C
Pon
-13C
Wt
-12C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRozpoczyna się wypłata świadczeń „Rodzina 500 plus”. Prezydent wręczył pierwszą decyzję
_SAW6825
21.04.2016 | 09:50

Rozpoczyna się wypłata świadczeń „Rodzina 500 plus”. Prezydent wręczył pierwszą decyzję

W środę prezydent Rafał Bruski wręczył pierwszą decyzję o przyznaniu świadczenia.

Na zdjęciu: Prezydent Rafał Bruski osobiście wręczył pierwszą decyzję.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W środę prezydent Rafał Bruski wręczył pierwszą decyzję o przyznaniu środków w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Dziś rozpoczyna się wypłata świadczeń.

Jako pierwsi wniosek do urzędu dostarczyli państwo Patrycja i Rafał Czerwińscy, rodzice bydgoskich czworaczków, którzy teraz – także w pierwszej kolejności – otrzymali od prezydenta decyzję o przyznaniu świadczenia. Oprócz państwa Czerwińskich wniosek złożyło również jedenaście tysięcy innych bydgoskich rodzin, które w czwartek mają otrzymać pierwsze wypłaty.

Punkty przyjmowania wniosków w szkołach będą działać do końca kwietnia. Miasto zachęca, aby właśnie tam dopełnić formalności. – Z naszych szacunków wynikało, że nawet 30 tysięcy osób będzie się starać o świadczenia, więc nadal jesteśmy gotowi. Wiele osób skorzystało z punktów w szkołach i wszystko przebiegało tam sprawnie. W urzędach często tworzą się kolejki  – mówi Rafał Bruski. Podczas środowej konferencji prasowej prezydent wspomniał też o problemach, z jakimi nadal muszą zmagać się urzędnicy. – Wbrew zapewnieniom rządu cały czas są kłopoty z systemem komputerowym. Niektóre rzeczy musimy wpisywać po trzy razy, przez co pracownicy mają nadgodziny – tłumaczy Bruski.

Wypełnione wnioski bydgoszczanie mogą składać osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego w Wydziale Zdrowia, Świadczeń i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Grudziądzkiej 9-15, w szkołach podstawowych i gimnazjach prowadzonych przez miasto Bydgoszcz w dni robocze w godzinach 16-19 (do końca kwietnia) oraz drogą elektroniczną za pomocą systemu teleinformatycznego udostępnianego przez wybrane banki krajowe lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych – w takim przypadku wniosek musi być opatrzony bezpiecznym podpisem elektronicznym.

Powiązane treści