Bydgoszcz
6C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 6 • L 6
14C
Pt
17C
Sob
21C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRoztańczona „Adria”
Ogólnopolski Konkurs Zespołów Tanecznych
19.03.2016 | 18:31

Roztańczona „Adria”

Na zdjęciu: Występy nagrodzono nie tylko oklaskami...

Fot. Stanisław Gazda

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy było organizatorem odbywającego się dziś (19.03) w Bydgoszczy, w Kino-teatrze „ADRIA”, XVI Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Tanecznych.

Impreza miała na celu popularyzację zespołowych form tanecznych i ich walorów artystycznych; przegląd zespołów tanecznych, konfrontację poziomu i możliwości artystycznych; wymianę pomysłów i doświadczeń w zakresie prezentowanych programów między instruktorami, choreografami i uczestnikami.

W imprezie uczestniczyły zespoły pracujące w oparciu o różne techniki taneczne (jazz, modern, taniec współczesny, taniec klasyczny) z wyłączeniem tańca ludowego, prezentujące: w kategorii powyżej 13-16 lat i powyżej16 lat (do 21 lat): miniatury, etiudy , inscenizacje. Prezentowały się zespoły tańca nowoczesnego, formacje hip-hop, a nagrodami były: nagrody pieniężne, rzeczowe oraz dyplomy i upominki (nagrody pocieszenia) w każdej kategorii. Jury przyznało także nagrody dla najlepszych choreografów i za osobowość sceniczną.

Podobne wpisy

Powiązane treści