Bydgoszcz
5C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h NW
H 5 • L 5
9C
Pon
8C
Wt
8C
Sr
9C
Czw
10C
Pt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRoztańczone ferie w filharmonii
Roztańczone ferie w filharmonii
25.01.2016 | 14:48

Roztańczone ferie w filharmonii

Dorota Borowicz oraz wykonawcy koncertu zafundowali dzieciom wspaniałą zabawę połączoną z nauką.

Na zdjęciu: Szesnaścioro odważnych zdecydowało się wystąpić z artystami.

Fot. Stanisław Gazda

Organizatorzy program „Roztańczone ferie w filharmonii” postanowili roztańczyć nie tylko ferie i filharmonię, ale przede wszystkim dzieciaki, spędzające ferie w Bydgoszczy, przy okazji nieco je edukując.

-Po to, aby dzieci miały mnóstwo zabawy, a przede wszystkim poznały różne style tańca, bo na koncercie pojawili się zarówno tancerze klasyczni, jak też ci zajmujący się baletem. Było flamenco, taniec ludowy, wspólny śpiew kujawiaka, nauka kaszubskich nut oraz poznawanie hip-hopu, poprzez break-dance i przybliżenie kultury hip-hopowej – powiedziała nam Dorota Borowicz, prowadząca i reżyserująca koncert.

Koncert nie był jedynie pokazem, ale także wspaniałą interakcją z dziecięcą widownią. Wybrane zostały takie tańce i figury, by wystarczyło jedynie wstać z miejsca i uczestniczyć w tym wszystkim, co działo się na scenie, na którą w pewnym momencie weszło szesnaścioro ochotników, by poznać zasady break-dancu i zatańczyć wspólnie z artystami .

Edukacyjna rola koncertu „Roztańczone ferie w filharmonii” polegała najpierw na wspólnym odkrywaniu znaczenia rytmu, poznaniu instrumentów, które służą do jego wyznaczania i wreszcie sprawdzeniu poczucia rytmu u widzów. Dzieci poznawały kolejno różne tańce, ale też obuwie, w którym się je wykonuje. Była nauka kaszubskich nut, figur obowiązujących w oberku, a także podstawowych zasad break-dancu.

Wykonawcami koncertu byli: Małgorzata Chruściel wokal,  Maciej Drapiński akordeon, Krzysztof Biernacki klarnet, Krzysztof Sypek kontrabas, Jacek Kwaśniak instrumenty perkusyjne, Sylwia Brzezińska taniec klasyczny, Piotr Kobierzyński taniec klasyczny, Dorota Dzięcioł taniec flamenco, Mateusz Włoch hip-hop, Sławomir Gaworzewski breakdance, para z Fabryki Tańca taniec towarzyski, Paweł Tomaszewski taniec ludowy, Aleksandra Wojtyś taniec ludowy .

Powiązane treści