Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
21C
Nd
19C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRoztańczone ferie w filharmonii
Roztańczone ferie w filharmonii
25.01.2016 | 14:48

Roztańczone ferie w filharmonii

Na zdjęciu: Szesnaścioro odważnych zdecydowało się wystąpić z artystami.

Fot. Stanisław Gazda

Organizatorzy program „Roztańczone ferie w filharmonii” postanowili roztańczyć nie tylko ferie i filharmonię, ale przede wszystkim dzieciaki, spędzające ferie w Bydgoszczy, przy okazji nieco je edukując.

-Po to, aby dzieci miały mnóstwo zabawy, a przede wszystkim poznały różne style tańca, bo na koncercie pojawili się zarówno tancerze klasyczni, jak też ci zajmujący się baletem. Było flamenco, taniec ludowy, wspólny śpiew kujawiaka, nauka kaszubskich nut oraz poznawanie hip-hopu, poprzez break-dance i przybliżenie kultury hip-hopowej – powiedziała nam Dorota Borowicz, prowadząca i reżyserująca koncert.

Koncert nie był jedynie pokazem, ale także wspaniałą interakcją z dziecięcą widownią. Wybrane zostały takie tańce i figury, by wystarczyło jedynie wstać z miejsca i uczestniczyć w tym wszystkim, co działo się na scenie, na którą w pewnym momencie weszło szesnaścioro ochotników, by poznać zasady break-dancu i zatańczyć wspólnie z artystami .

Edukacyjna rola koncertu „Roztańczone ferie w filharmonii” polegała najpierw na wspólnym odkrywaniu znaczenia rytmu, poznaniu instrumentów, które służą do jego wyznaczania i wreszcie sprawdzeniu poczucia rytmu u widzów. Dzieci poznawały kolejno różne tańce, ale też obuwie, w którym się je wykonuje. Była nauka kaszubskich nut, figur obowiązujących w oberku, a także podstawowych zasad break-dancu.

Wykonawcami koncertu byli: Małgorzata Chruściel wokal,  Maciej Drapiński akordeon, Krzysztof Biernacki klarnet, Krzysztof Sypek kontrabas, Jacek Kwaśniak instrumenty perkusyjne, Sylwia Brzezińska taniec klasyczny, Piotr Kobierzyński taniec klasyczny, Dorota Dzięcioł taniec flamenco, Mateusz Włoch hip-hop, Sławomir Gaworzewski breakdance, para z Fabryki Tańca taniec towarzyski, Paweł Tomaszewski taniec ludowy, Aleksandra Wojtyś taniec ludowy .

Powiązane treści