Bydgoszcz
-8C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -8 • L -8
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaRulewski ma pretensje do prezydenta Bruskiego. Poszło o metropolię
Jan Rulewski
24.11.2015 | 14:48

Rulewski ma pretensje do prezydenta Bruskiego. Poszło o metropolię

Senator z Inowrocławia wystosował list do przewodniczącego rady miasta Bydgoszczy Zbigniewa Sobocińskiego. Twierdzi, że został pominięty przy ustalaniu składu spotkania dotyczącego metropolii.

Na zdjęciu: Zafrasowany Jan Rulewski, który przekonuje, że Rafał Bruski przedkłada osobiste urazy nad dobro przyszłej metropolii.

Fot. Sebastian Torzewski

Senator Jan Rulewski wystosował list, w którym wyraża żal z powodu niezaproszenia go na poniedziałkowe spotkanie w sprawie powołania metropolii. – Nic nie jest jednak w stanie zniszczyć moich związków z moją grodzką ojczyzną – pisze parlamentarzysta.

W poniedziałek w ratuszu odbyło się pierwsze robocze spotkanie dotyczące ustawy o powiecie metropolitalnym i wcielania jej zapisów w życie. Prezydent Bruski zaprezentował na nim swojego nowego pełnomocnika – Łukasza Krupę, który będzie odpowiedzialny za sprawy związane z powołaniem metropolii. W urzędzie miasta spotkali się ponadto lokalni politycy – poseł Zbigniew Pawłowicz, radni Roman Jasiakiewicz czy Dorota Jakuta, jak również społecznicy działający na rzecz regionu.

W spotkaniu nie wziął udziału wspomniany Jan Rulewski. Jak podkreśla w swoim piśmie zaadresowanym do przewodniczącego rady miasta Zbigniewa Sobocińskiego, „trudno jest spełnić potrzebę pełnej odpowiedzialności, wytrwałości i zaangażowania dla dobra naszego okręgu i miasta Bydgoszczy, gdy prezydent Rafał Bruski skreśla mnie jako jedynego z listy zaproszonych do współpracy parlamentarzystów w sprawie metropolii” Jak zapewnia, przedkłada on przy tym „osobiste urazy i grupowe interesy” nad dobro miasta i metropolii.

Pełna treść listu poniżej.

rulewski_list

Powiązane treści