Bydgoszcz
7C
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
3C
Pt
1C
Sob
6C
Nd
5C
Pon
1C
Wt
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaRusza druga edycja budżetu obywatelskiego. Do podziału ponad 700 tysięcy złotych
Inowrocław_SG_duże (15)
05.04.2018 | 19:14

Rusza druga edycja budżetu obywatelskiego. Do podziału ponad 700 tysięcy złotych

Jeszcze w tym roku zostanie zrealizowanych trzynaście projektów, które wybrano w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Na zdjęciu: Kwota 720 tysięcy złotych została podzielona między sześć inowrocławskich osiedli.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Ponad 720 tysięcy złotych – tyle pieniędzy zostało podzielone między sześć inowrocławskich osiedli w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego.

Najwięcej środków – aż 229 tys. zł zostanie przekazanych dla mieszkańców osiedla Uzdrowiskowego. Pozostałe kwoty to: 151 tys. zł przeznaczonych na osiedle Stare Miasto, 116 tys. zł – osiedle Piastowskie, 83 tys. zł – osiedle Solno, 76 tys. zł – osiedle Mątwy i 65 tys. zł – osiedle Szymborze. 50% kwoty, która zostanie przekazana w budżecie obywatelskim zostało podzielone równo między wszystkie osiedla, zaś drugą połowę sumy podzielono proporcjonalnie do liczby mieszkańców, którzy są zameldowani w poszczególnych osiedlach.

Mieszkańcy poszczególnych osiedli mogą zgłaszać swoje projekty od 20 kwietnia do 10 maja. Następnie przez ponad cztery tygodnie (11 maja-15 czerwca), propozycje mieszkańców będą weryfikowane w ratuszu, a w okresie wakacyjnym przygotowana zostanie specjalna kampania informacyjna, która będzie dotyczyła tych projektów, które zostaną wyłonione do głosowania, a to potrwa w dniach 17-30 września. O tym, które propozycje będą realizowane, inowrocławski ratusz poinformuje w połowie października.

To druga edycja inowrocławskiego budżetu obywatelskiego. W tym roku będzie zrealizowanych trzynaście projektów, które wygrały w ubiegłorocznym głosowaniu mieszkańców. To m.in. budowa boiska do streetballa i siatkówki plażowej. Ratusz poinformował o przygotowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej inwestycji, a niebawem ma zostać ogłoszony przetarg.

Podobne wpisy

Powiązane treści