Bydgoszcz
2C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 2 • L 2
-2C
Sr
-5C
Czw
-4C
Pt
0C
Sob
-1C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRusza proces w sprawie pobicia małej Oliwki. Na ławie oskarżonych zasiądzie ojciec
Sąd Okręgowy, budynek, Wały Jagiellońskie - JW
31.05.2017 | 12:41

Rusza proces w sprawie pobicia małej Oliwki. Na ławie oskarżonych zasiądzie ojciec

Grozi mu dożywocie.

Na zdjęciu: Rozprawy będą odbywać się w budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Fot. JW / archiwum

W czwartkowe przedpołudnie w budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy przy ul. Wały Jagiellońskie 2 odbędzie się pierwsza rozprawa w sprawie pobicia czteromiesięcznej Oliwki. Oskarżonemu 23-letniegomu Dariuszowi W., ojcu dziecka, grozi dożywocie.

Przypominamy, że do pobicia dziecka doszło w październiku ubiegłego roku.  Dziewczynka trafiła do szpitala Jurasza w bardzo ciężkim stanie. Miała pęknięte obie kości ciemieniowe, obrzęk mózgu, posiniaczoną całą twarz i podbite oko. Dziecko oddychało za pomocą respiratora i znajdowało się w stanie śpiączki farmakologicznej [CZYTAJ WIĘCEJ]. Dziecko przebywało kilka miesięcy w szpitalu, a następnie zostało przeniesione do jednego z ośrodków opiekuńczych na terenie województwa i przebywa tam do tej pory. – Stan zdrowia i sytuacja, w której znalazła się dziewczynka nie pozwala na to, by wróciła ona do domu – mówi Marta Laska, rzecznik prasowy szpitala Jurasza.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ, która przygotowała akt oskarżenia. Dokument trafił do sądu. – Oskarżyliśmy ojca dziewczynki o znęcanie się i usiłowanie zabójstwa – informuje prok. Piotr Dunal z Prokuratury. Na samym początku mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała dziewczynki i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty zdrowia lub życia. Jednak zeznania matki Oliwii skłoniło prokuratora do wprowadzenia zmian.

Do tej pory wyznaczono trzy terminy rozpraw: 1, 5 i 12 czerwca.

 

 

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail