Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 9 • L 9
7C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
8C
Czw
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaRusza rekrutacja na UKW. Cztery nowe kierunki
Copernicanum_ukw_Pit1233
02.06.2016 | 10:30

Rusza rekrutacja na UKW. Cztery nowe kierunki

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rozpoczyna nabór na uczelnię.

Na zdjęciu: Budynek Copernicanum.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego już za kilka dni rozpocznie nabór na rok akademicki 2016/2017. Uczelnia zapowiada utworzenie czterech nowych kierunków.

Rekrutacja na studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego ruszy w poniedziałek, 6 czerwca. Zainteresowani będą mogli wybierać z niemal pięćdziesięciu kierunków studiów, w tym z czerech nowych: wojskoznawstwa, lingwistyki stosowanej: język rosyjskiej z językiem chińskim, zarządzenia przyrodą oraz zarządzania kryzysowego w środowisku.

Blokada Łużyka 2016: Zobacz zdjęcia!

Wśród hitów rekrutacyjnych pozostają ekonomia, psychologia, rewitalizacja dróg wodnych czy humanistyka drugiej generacji. Nieustanną popularnością cieszą się również filologie obce – informuje Małgorzata Jendryczka, rzecznik prasowy uniwersytetu.

Władze uczelni zachęcają do studiowania na UKW niezależnie od wieku oraz aktywności zawodowej. Osoby zainteresowane studiami stacjonarnymi mogą w ramach programu Pracuj i Studiuj wybrać jeden z czterech kierunków – kulturoznawstwo, informację naukową i bibliotekoznawstwo, politologię lub regionalistykę europejską i uczęszczać na zajęcia w godzinach popołudniowych.

Rejestracja na studia odbywa się za pośrednictwem strony www.rekrutacja.ukw.edu.pl. Na studia I stopnia stacjonarne oraz jednolite magisterskie można zapisywać się do 10 lipca. Rekrutacja na studia niestacjonarne lub II stopnia zakończy się 11 września. Szczegółowy harmonogram i pełną ofertę można znaleźć na stronie www.rekrutacja.ukw.edu.pl.

Powiązane treści