Bydgoszcz
1C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 1 • L 1
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
8C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRusza Wioślarska Liga Czwórek!
xxv_wielka_wioslarska_o_puchar_brdy (7)
06.05.2018 | 18:13

Rusza Wioślarska Liga Czwórek!

Szansa na złapanie wioślarskiego bakcyla i poczucie atmosfery rywalizacji dla młodych bydgoszczan!

Na zdjęciu: Młodzi wioślarze będą pływać tak jak ich starsi koledzy - po Brdzie.

Fot. SG

Młodzi wioślarze będą mogli sprawdzić się w zawodach na Brdzie. Już po raz szósty rusza „Wioślarska Liga Czwórek”.

Organizowana przez Porozumienie „Bydgoskie Wioślarstwo” (Lotto-Bydgostia, Bydgoski Klub Wioślarski, Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie i CWZS Zawisza) inicjatywa polega na cyklicznie odbywających się zawodach na dystansie około 300 metrów dla zawodników kategorii młodzi i junior. Taka forma rywalizacji to doskonały trening dla najmłodszych adeptów wioślarstwa.

Liga polega na rywalizacji wioślarek i wioślarzy w czterech terminach. Za zajęcie danej pozycji w regatach otrzymuje się stosowną liczbę punktów. Ta osada, która zdobędzie ich najwięcej, wygrywa. Podczas ligi wioślarskiej odbędzie się też liga kajakowa.

Zawody w ramach Wioślarskiej Ligi Czwórek odbędą się 8 i 22 maja oraz 5 i 22 czerwca. Finałowe zawody są połączone z tegoroczną edycją Steru na Bydgoszcz. Regaty startują zawsze o godzinie 16:00 z metą przy przystanku tramwaju wodnego na Rybim Rynku. Przy okazji będzie można porozmawiać z trenerami i zawodnikami by uzyskać więcej informacji o naborze do wioślarskich klas sportowych.


Powiązane treści