Bydgoszcz
-3C
Niebo częściowo zachmurzone
38% wilgotność
Wiatr: 11km/h E
H -3 • L -3
-4C
Nd
-1C
Pon
-0C
Wt
4C
Sr
5C
Czw
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRuszył program darmowych szczepień. Kto z nich skorzysta?
syringe-957260_960_720
19.07.2016 | 15:45

Ruszył program darmowych szczepień. Kto z nich skorzysta?

Darmowe szczepienia realizowane będą w ramach marszałkowskiego programu.

Na zdjęciu: Zaszczepionych zostanie 240 małych bydgoszczan.

Fot. wolny dostęp

Ponad 2,5 tysiąca dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego zostanie zaszczepionych przeciw pneumokokom. Darmowe szczepienia realizowane będą w ramach marszałkowskiego programu profilaktyki zakażeń tymi drobnoustrojami. 

„Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim” ma być odpowiedzią na oczekiwania społeczne mieszkańców regionu. Realizowany on będzie w 32 jednostkach samorządowych. Są wśród nich duże miasta, jak i gminy wiejskie.

Środki na szczepienia pochodzą z samorządu województwa oraz samorządów miast i gmin biorących udział w programie. Województwo na ten cel przeznaczy 363,5 tys. zł. Realizatorami przedsięwzięcia są podmioty medyczne wyłonione na podstawie konkursu ofert.

W Bydgoszczy zaszczepionych zostanie 240 dzieci w wieku 3 lat. Będą to maluchy, które wcześniej zostały zgłoszone do udziału w programie. Szczepienia realizowane będą w Centrum Medycznym „Nad Brdą” mieszczącym się przy ul. Dworcowej 63.

 

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail