Bydgoszcz
16C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 16 • L 16
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRuszyła budowa szkoły w Fordonie. Ma być najnowocześniej w regionie
Szkoła Fordon
19.12.2015 | 10:01

Ruszyła budowa szkoły w Fordonie. Ma być najnowocześniej w regionie

Na zdjęciu: Placówka w Fordonie ma być najnowcześniejsza w regionie.

Fot. Demiurg

Rozpoczęła się realizacja jednej z najważniejszych inwestycji miasta w najbliższych latach. W Fordonie wystartowała bowiem budowa szkoły, która ma zostać najnowocześniejszą placówką w regionie.

Po przekazaniu wykonawcy placu budowy zostało zorganizowane zaplecze i ogrodzenie terenu. W ostatnich dniach rozpoczęto prace ziemne, a w przyszłym tygodniu zostanie użyty beton.

Teren pod kompleks edukacyjny, zlokalizowany między ulicami Bortnowskiego, „Bora” Komorowskiego i Kiedrowskiego,  ma powierzchnię 35 tysięcy metrów kwadratowych. Cała inwestycja będzie kosztować 42,6 mln złotych, a placówka ma być najnowocześniejsza w regionie. Wraz ze szkołą powstaną przedszkole, boisko wielofunkcyjne i pełnowymiarowa hala sportowa, w związku z czym miasto zamierza się jeszcze ubiegać o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ponadto, projekt zakłada również możliwość budowy basenu. W szkole ma uczyć się 700 dzieci, a w przedszkolu – 200. Koniec budowy zaplanowano na 2017 rok.

Powiązane treści