Bydgoszcz
12C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 12 • L 12
19C
Sr
22C
Czw
24C
Pt
24C
Sob
19C
Nd
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITrwa kampania Kilometry Dobra. Wiatrak zbiera złotówki
Logo_Kilometry Dobra
03.03.2016 | 19:56

Trwa kampania Kilometry Dobra. Wiatrak zbiera złotówki

Wyjątkowa akcja charytatywna potrwa ponad 3 miesiące.

Na zdjęciu: Logo kampanii

Fot. materiały prasowe

1 marca ruszyła ogólnopolska kampania Kilometry Dobra. Akcja to nie tylko zbiórka pieniędzy na szczytne cele, ale również próba pobicia rekordu Guinnessa. W czym?

Organizacje biorące udział w kampanii chcą ułożyć jak najdłuższy odcinek składający się z monet jednozłotowych. Jednak niezbędna jest do tego pomoc innych osób, darczyńców, którzy przekażą im pieniądze. Każda organizacja wybiera jeden cel, na który przeznaczone będą zebrane fundusze, a darczyńca sam decyduje do kogo trafią jego datki.

Cel ten musi być zgodny z główną ideą akcji, jaką jest pomoc potrzebującym. Kilometry Dobra to akcja charytatywna, która łączy w sobie filantropię i próbę pobicia rekordu Guinnessa w ułożeniu monet jednozłotowych w jak najdłuższym ciągu. Organizatorem akcji jest Polski Instytut Filantropii, który już po raz trzeci tworzy takie wydarzenie. W ubiegłorocznej edycji kampanii udział wzięło 30 krajowych organizacji pozarządowych, które łącznie zebrały ponad milion zł.

Każde miasto w Polsce prezentuje tylko jedna organizacja. W Bydgoszczy jest to Fundacja Wiatrak, która już po raz drugi bierze udział w tej akcji. Pieniądze zebrane w tym roku przeznaczy na rehabilitację osób z niepełnosprawnością. Uzyskane fundusze pozwolą na dalsze prowadzenie zajęć muzycznych, plastycznych, teatralnych oraz organizowanie spotkań terapeutycznych ułatwiających radzenie sobie z chorobą, własnymi ograniczeniami oraz stresem. Prowadzone będą również zajęcia ruchowe, takie jak gimnastyka i nordic walking.

Do tej pory Fundacja Wiatrak zebrała już ponad 560 zł, czyli trochę więcej niż 12 metrów dobra. Wszystkie pieniądze przeliczane są na tzw. kilometry dobra. 44 zł to 1 metr dobra. Każdy darczyńca może wpłacić dowolną kwotę. Pieniądza można przekazywać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej akcji: www.kilometrydobra.pl

Zbiórka potrwa do 5 czerwca 2016 r. Właśnie tego dnia odbędzie się finał akcji, podczas którego dojdzie do próby pobicia rekordu Guinnessa.

Powiązane treści