Bydgoszcz
14C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h NNW
H 14 • L 14
16C
Nd
14C
Pon
19C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRutkowski działa w Bydgoszczy. W sprawie przetrzymywania dziecka [WIDEO]
konfa_Rutkowski_dziecko_JW
30.08.2017 | 15:27

Rutkowski działa w Bydgoszczy. W sprawie przetrzymywania dziecka [WIDEO]

Na zdjęciu: W spotkaniu uczestniczyła także matka dziewczynki oraz babcia dziecka.

Fot. JW

Sprawa 2-letniej Martynki odizolowanej od matki przez ojca dziewczynki przyciągnęła do Bydgoszczy Krzysztofa Rutkowskiego. Były detektyw zorganizował spotkanie, podczas którego wspólnie z matką i babcią dziecka apelował do ojca o zmianę swojego zachowania. 

ZOBACZ TEŻ: Detektyw Rutkowski w natarciu, apeluje z Bydgoszczy! [ZDJĘCIA]

Konferencja odbyła się w środowe popołudnie w hotelu „Pod Orłem”. Jej tematem była nowa sprawa, której podjął się Rutkowski. Dotyczy ona dwuletniej dziewczynki, którą ojciec nagle zabrał i przetrzymuje w mieszkaniu swoich rodziców w Bydgoszczy. Do Biura Doradczego Rutkowski zgłosiła się rodzina matki dziecka. Kobieta od około 20 dni nie może zobaczyć swojej córki, do której nie ma ograniczonych żadnych praw rodzicielskich. Ojciec, były partner matki, bez wcześniejszych ustaleń z nią zabrał dziecko z przedszkola i poinformował pracowników placówki, że dziewczynka na razie nie będzie tam chodzić.

Od tego czasu, około trzech tygodni, dwulatka przebywa w domu swoich dziadków, rodziców ojca, którzy są niepełnosprawni – mężczyzna jest niewidomy, a kobieta ma wszczepione endoprotezy. Dziadkowie zajmują się dzieckiem w ciągu dnia, gdy ojciec jest w pracy. – To może doprowadzić do tragedii – mówił Rutkowski, który twierdzi, że to spotkanie ma charakter profilaktyczny. – Jesteśmy tu pokojowo – podkreślał były detektyw, który apelował do ojca dziewczynki, aby przestał przetrzymywać dziecko i zmienił swoje zachowanie. To, co dokładnie powiedział, można usłyszeć na poniższym nagraniu.

Niestety nie udało nam się skontaktować z wymienianą w nagraniu mecenas, aby poznać jej głos w tej sprawie.

Powiązane treści