Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 11 • L 11
5C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaRyanair – lista odwołanych lotów. Co z bydgoskim lotniskiem?
Port Lotniczy Bydgoszcz
17.09.2017 | 16:20

Ryanair – lista odwołanych lotów. Co z bydgoskim lotniskiem?

Problemy przewoźnika mogą negatywnie odbić się na wyniku bydgoskiego lotniska, większość połączeń z naszego miasta realizują bowiem właśnie Irlandczycy.

Na zdjęciu: Czy cięcia obejmą również bydgoskie lotnisko?

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Już 247 lotów przez ostatnie trzy dni odwołał największy w Europie przewoźnik niskokosztowy – Ryanair. Problemy przewoźnika mogą negatywnie odbić się na wyniku bydgoskiego lotniska, większość połączeń z naszego miasta realizują bowiem właśnie Irlandczycy.

Ryanair realizuje obecnie pięć połączeń z Bydgoszczy: do Birmingham, Dublina, Dusseldorfu Weeze, Glasgow oraz Londynu. Z blisko ćwierć tysiąca odwołanych do tej pory lotów kilkadziesiąt dotyczyło lotnisk, do których połączenia realizowane są z naszego miasta. Na razie jednak cięcia nie dotknęły portu im. I. Paderewskiego. W piątek i sobotę z podwarszawskiego Modlina pasażerowie nie odlecieli do Sztokholmu i Madrytu. Z Krakowa natomiast odwołano lot do Portugalii. Jeszcze gorzej sytuacja wyglądała dzisiaj: odwołano loty z Wrocławia, Modlina, Warszawy i Krakowa. Z komunikatów prasowych przewoźnika wynika jednak, że na tym nie koniec ograniczeń lotów: problem będzie się powtarzał do końca października i obejmie około 50 połączeń dziennie.

Lista odwołanych lotów w dniu 17 września:

1

2Lista odwołanych lotów w dniu 18 września – TUTAJ, 19 września – TUTAJ, 20 września – TUTAJ.

Powiązane treści