Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 14 • L 14
15C
Pon
16C
Wt
25C
Sr
32C
Czw
34C
Pt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIRzecznik Praw Dziecka przyjechał do Bydgoszczy. By spotkać się z dziećmi [ZDJĘCIA]
rzecznik_praw_dziecka_Michalak_ośrodeh_traugutta_JW (9)
05.09.2017 | 18:12

Rzecznik Praw Dziecka przyjechał do Bydgoszczy. By spotkać się z dziećmi [ZDJĘCIA]

Wtorkowe popołudnie Marek Michalak spędził m.in. w Bydgoskim Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Traugutta 5.

Na zdjęciu: Po budynku Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Traugutta 5 oprowadzały mieszkające w nim dzieci.

Fot. Justyna Wróblewska

We wtorkowe południe w budynku Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Traugutta 5 pojawił się wyjątkowy gość. Był nim Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który swoim przyjazdem wywołał radość na twarzy niemal wszystkich dzieci mieszkających w placówce.

Spotkanie dzieci z rzecznikiem rozpoczęło się przed godziną 14:00. Poprzedziła je krótka rozmowa reprezentanta rządu oraz towarzyszących mu osób z dyrektorem placówki przy ul. Traugutta 5. Marek Michalak odwiedził obiekt wraz z posłanką Teresą Piotrowską, zastępcą prezydenta Bydgoszczy Iwoną Waszkiewicz oraz radnymi Bydgoszczy: Moniką Matowską i Januszem Czwojdą.

W spotkaniu z rzecznikiem uczestniczyło 20 z 30 wychowanków przebywających w ośrodku. Dominowały wśród nich dzieci w wieku od 7 do 12 lat, którzy bardzo emocjonalnie podeszli do tego spotkania. Mali mieszkańcy placówki nie kryli swojego zainteresowania i opowiadali rzecznikowi przeróżne historie. Większość z nich dotyczyła budynku, w którym mieszkają. Od oprowadzenia po tym miejscu tak naprawdę rozpoczęło się spotkanie. – Chciałbym, żebyście pokazali mi tę placówkę – powiedział do dzieci Marek Michalak tuż po przywitaniu się z nimi. Adresaci bardzo chętnie zrealizowali tę prośbę i wraz z opiekunami rozpoczęli wycieczkę. Na jej trasie znalazły się niemal wszystkie pokoje i pomieszczenia, z których korzystają dzieci mieszkające w budynku. Rzecznik z zainteresowaniem przyglądał się znajdującym się w nich rzeczom i dopytywał o nie dzieci. Zresztą, nawet gdy tego nie robił, to one same mówiły mu dlaczego ta rzecz tutaj jest lub kto z niej korzysta. Michalak dobrze ocenił warunki, w których przebywają dzieci, lecz zwrócił uwagę na jedną rzecz: puste ściany, które według niego powinny być pokryte pracami rysunkowymi dzieci.

Po zakończeniu spaceru, uczestnicy spotkania udali się do głównej sali, gdzie czekały na nich dalsze atrakcje. Oczywiście nie zabrakło prezentów. Każde dziecko otrzymało drobny upominek, w skład którego weszły przede wszystkim produkty związane ze szkołą t.j. m.in. notesiki, długopisy z podświetleniem, linijki z kalkulatorami oraz worki na buty. Od tego momentu tak naprawdę rozpoczęła się zabawa,w której aktywnie uczestniczył również Michalak. Radość przyniosły nie tylko te rzeczy, ale też nowe książki.

Spotkanie w Bydgoskim Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Traugutta 5 było jednym z punktów kilkudniowej wizyty Rzecznika Praw Dziecka do Bydgoszczy. We wtorkowe przedpołudnie Marek Michalak spotkał się młodymi bydgoszczanami w Międzynarodowej Szkole Sokrates, a w poniedziałek uczestniczył w miejskim rozpoczęciu roku szkolnego w nowej szkole w Fordonie. CZYTAJ WIĘCEJ

Powiązane treści