Bydgoszcz
1C
Słonecznie
64% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H 1 • L 1
5C
Sob
5C
Nd
8C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaRzeka Muzyki w gronie najciekawszych wydarzeń w Polsce
Rzeka Muzyki
14.12.2015 | 16:24

Rzeka Muzyki w gronie najciekawszych wydarzeń w Polsce

Festiwal zajął wysokie miejsce w konkursie "Najlepsze Wydarzenie Lata 2015".

Na zdjęciu: Logo akcji

Fot. materiały prasowe

Wakacyjne koncerty na wodzie zainteresowały nie tylko mieszkańców Bydgoszczy. Festiwal zdobył uznanie wśród osób zajmujących się organizacją ogólnopolskich imprez. Rzeka Muzyki zajęła drugie miejsce w konkursie „Najlepsze Wydarzenie Lata 2015” w kategorii wydarzenia muzyczne.

Bydgoski festiwal został uznany za wydarzenie będące marką budującą wizerunek nie tylko naszego miasta, ale także całego kraju. Spełnił on wymogi konkursu organizowanego przez magazyn Brief, który miał na celu wyłonienie najciekawszych imprez m.in. sportowych, muzycznych, kulinarnych i naukowych. Rzeka muzyki znalazła się na podium w swojej kategorii, lecz została wyprzedzona przez dwa wydarzenia, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce: Żywiec Miejskie Granie na Maltańskiej Scenie Muzycznej oraz 90’Festival.

Rzeka muzyki to cykl koncertów na wodzie odbywających się podczas wakacji. Festiwal powstał w 2014 roku i jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym każdego lata. Jego druga edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Podczas niej odbyły się przeróżne koncerty, a nowością był cykl Rzeka Muzyki Młodych, podczas którego wystąpili młodzi artyści.

Powiązane treści