Bydgoszcz
11C
Opady
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
6C
Sob
8C
Nd
7C
Pon
13C
Wt
11C
Sr
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleRzucił się na policjanta. W centrum miasta
zatrzymany
03.12.2016 | 07:31

Rzucił się na policjanta. W centrum miasta

Mężczyzna nie działał sam.

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych mężczyzn.

Fot. Materiały prasowe KWP Bydgoszcz

W czwartkowy poranek dwaj młodzi mężczyźni próbowali dokonać rozboju na policjancie. Funkcjonariuszowi pomógł przypadkowy przechodzień.

Do zdarzenia doszło nad ranem przy ulicy Zbożowy Rynek w Bydgoszczy. Tą drogą szedł do pracy policjant z bydgoskiego Szwederowa. W pewnym momencie zaczepił go mężczyzna, który chciał pieniądze na piwo. Funkcjonariusz odmówił i poszedł dalej.

Po chwili mężczyzna ten podbiegł do policjanta i uderzył go w tył w głowy. Następnie grożąc mu pobiciem zażądał wydania pieniędzy. Funkcjonariusz legitymując się, wezwał go do zachowania zgodnego z prawem. Ten natomiast rzucił się na policjanta. Doszło do szarpaniny, do której dołączył wspólnik napastnika. Obaj wygrażali się podczas szamotaniny – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski

Jeden z przechodniów nie pozostał obojętny na tę sytuację. Odciągnął on napastników. Po tym funkcjonariusz obezwładnił jednego z nich i wezwał na miejsce patrol policji. Mundurowi zatrzymali agresorów, czyli 20 i 19-latka. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj byli pijani.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut usiłowania rozboju oraz znieważenia funkcjonariuszy. Natomiast młodszy usłyszał dodatkowo zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza i gróźb karalnych – dodaje podkom. Słomski

Okazało się, że 19-latek ma na swoim koncie jeszcze sześć włamań do pojazdów. Mężczyzna zabierał z aut wszystko, co się dało. Część skradzionego mienia sprzedawał w lombardzie.

Powiązane treści