Bydgoszcz
7C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 7 • L 7
7C
Wt
5C
Sr
14C
Czw
11C
Pt
9C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSądny dzień dla Polonii. Co musi się stać, żeby się utrzymała?
Prezentacja Polonii Bydgoszcz na sezon 2016 - LG (58)
10.09.2016 | 07:33

Sądny dzień dla Polonii. Co musi się stać, żeby się utrzymała?

W niedzielę żużlowcy Polonii zmierzą się z Holistic-Polska Rawicz.

Na zdjęciu: Prezentacja Polonii.

Fot. Leszek Grabowski/ archiwum

W niedzielę odbędzie się ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Nice PLŻ. Żużlowcy Jacka Golloba pojadą w Rawiczu, a ich główny rywal – KSM Krosno – podejmie Speedway Wandę Instal Kraków.

Polonia w Rawiczu może zdobyć dwa punkty i trudno sobie wyobrazić, aby było inaczej. Holistic-Polska nie wygrał w tym sezonie ani jednego spotkania i ze zdeterminowanymi bydgoszczanami nie powinien się przełamać. Równo z początkiem spotkania w Rawiczu wystartują zawodnicy rywalizujący w Krośnie. Tam KSM zmierzy się ze Speedway Wandą Instal Kraków. Jeśli wygra nie wyżej niż 48:42, to zwycięstwo w Rawiczu zapewni Polonii utrzymanie. Przynajmniej siedmiopunktowa przewaga da krośnianom punkt bonusowy i ósme miejsce w tabeli.

Sporo kontrowersji budzi skład awizowany przez Wandę. Brakuje w nim Patricka Hougaarda, który w tym sezonie był jednym z kluczowych żużlowców zespołu, a teraz zastąpić go ma Stanisław Burza. Nie wiadomo także, czy krakowianie skorzystają z możliwości zatrudnienia Marcina Nowaka w roli gościa. Młodzieżowiec przed tygodniem w starciu z bydgoszczanami zdobył cenne punkty.

Wiele wskazuje na to, że nawet jeśli niedzielne mecze skończą się rezultatami korzystnymi dla Polonii, to nie będzie ona mogła być pewna utrzymania. Narastają bowiem wątpliwości związane z licencją Kaia Huckenbecka, który nie mógł wystartować w spotkaniu z Lokomotivem Daugavpils, ale wcześniej pojechał w starciu z Polonią Piła. Nie wiadomo, czy wówczas jego licencja była ważna, a co za tym idzie – czy wynik spotkania nie powinien zostać zweryfikowany.

Awizowane składy
Holistic-Polska Rawicz 

9. Adrian Gomólski
10. Rafał Konopka
11. Stanisław Mielniczuk
12. Wojciech Lisiecki
13. Marcel Kajzer
14. Marek Lutowicz

Polonia Bydgoszcz
1. Andriej Kudriaszow
2. Wiktor Kułakow
3. Damian Adamczak
4. Mikołaj Curyło
5. Marcin Jędrzejewski
6. Oskar Ajtner-Gollob

Powiązane treści