Bydgoszcz
19C
Opady
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 19 • L 19
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISadzonki za posegregowane odpady
Sadzonki za posegregowane odpady fot 01
19.05.2017 | 09:00

Sadzonki za posegregowane odpady

Na zdjęciu: Efekty akcji „Zielony Inowrocław” w centrum Inowrocławia.

Fot. UMI

Cały czas trwa kampania „Zielony Inowrocław”. W jej ramach za tydzień będzie można wymieniać posegregowane odpady na sadzonki roślin. W poniedziałek rozpocznie się też tzw. letnia obsada kwiatowa.

Akcja wymiany posegregowanych odpadów na sadzonki będzie miała miejsce 27 maja w godzinach 10.00-13.00 na terenie Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych przy ul. Bagiennej 77.

Jej celem jest promowanie postaw ekologicznych mieszkańców. Ma ona również przypomnieć mieszkańcom o możliwości dostarczenia odpadów do Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych, a tym samym w konsekwencji do zapobiegania tworzeniu się dzikich wysypisk śmieci i podrzucaniu odpadów w mieście – wyjaśnia Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Witkowska.

Posegregowane odpady w postaci papieru, albo szkła, lub też plastiku muszą wypełniać minimum jeden 120-litrowy worek. Mogą być to również elektrośmieci, albo odpady wielkogabarytowe

Osobie, która przekaże posegregowane odpady, przysługują do wyboru dwie sadzonki roślin jednorocznych lub 1 sztuka tui. Wszystko, oczywiście, do momentu wyczerpania przygotowanych sadzonek, których przygotowano 300.

Przyszłotygodniowa akcje nie będzie jedynym akcentem zainaugurowanej miesiąc temu kampanii. W ramach „Zielonego Inowrocławia” w poniedziałek rozpocznie się letnia obsada kwiatów na terenie miasta, w tym w Solankach.

Powiązane treści