Bydgoszcz
14C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 14 • L 14
16C
Czw
17C
Pt
19C
Sob
21C
Nd
24C
Pon
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISadzonki za posegregowane odpady
Sadzonki za posegregowane odpady fot 01
19.05.2017 | 09:00

Sadzonki za posegregowane odpady

Rozdawanie sadzonek za posegregowane odpady - kolejny element akcji "Zielony Inowrocław".

Na zdjęciu: Efekty akcji „Zielony Inowrocław” w centrum Inowrocławia.

Fot. UMI

Cały czas trwa kampania „Zielony Inowrocław”. W jej ramach za tydzień będzie można wymieniać posegregowane odpady na sadzonki roślin. W poniedziałek rozpocznie się też tzw. letnia obsada kwiatowa.

Akcja wymiany posegregowanych odpadów na sadzonki będzie miała miejsce 27 maja w godzinach 10.00-13.00 na terenie Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych przy ul. Bagiennej 77.

Jej celem jest promowanie postaw ekologicznych mieszkańców. Ma ona również przypomnieć mieszkańcom o możliwości dostarczenia odpadów do Punktu Selektywnego Odbioru Odpadów Komunalnych, a tym samym w konsekwencji do zapobiegania tworzeniu się dzikich wysypisk śmieci i podrzucaniu odpadów w mieście – wyjaśnia Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Witkowska.

Posegregowane odpady w postaci papieru, albo szkła, lub też plastiku muszą wypełniać minimum jeden 120-litrowy worek. Mogą być to również elektrośmieci, albo odpady wielkogabarytowe

Osobie, która przekaże posegregowane odpady, przysługują do wyboru dwie sadzonki roślin jednorocznych lub 1 sztuka tui. Wszystko, oczywiście, do momentu wyczerpania przygotowanych sadzonek, których przygotowano 300.

Przyszłotygodniowa akcje nie będzie jedynym akcentem zainaugurowanej miesiąc temu kampanii. W ramach „Zielonego Inowrocławia” w poniedziałek rozpocznie się letnia obsada kwiatów na terenie miasta, w tym w Solankach.

Powiązane treści