Bydgoszcz
9C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 9 • L 9
6C
Wt
6C
Sr
7C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleSamochód ciężarowy uderzył w jadącą z naprzeciwka osobówkę. Podczas wyprzedzania
policja bydgoszcz
29.09.2017 | 12:12

Samochód ciężarowy uderzył w jadącą z naprzeciwka osobówkę. Podczas wyprzedzania

Do zdarzenia doszło w piątkowe przedpołudnie.

Na zdjęciu: Na miejscu pojawili się policjanci.

Fot. wolny dostęp / archiwum

Bardzo niebezpiecznie mogło zakończyć się zdarzenie, do którego doszło w piątkowe przedpołudnie na drodze ekspresowej S10. Samochód ciężarowy zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem osobowym. 

Informacja o sytuacji na S10 pomiędzy węzłem w Stryszku a zjazdem na Emilianowo dotarła do bydgoskich policjantów po godzinie 10:00. Kierowcy pojazdów uczestniczących w zdarzeniu samodzielnie opuścili swoje auta. Nikomu nic się nie stało.

Jak doszło do tego zderzenia? – Samochód ciężarowy, chcąc nie uderzyć w pojazd poprzedzający, który nagle zaczął zwalniać, zjechał na lewy pas. Tam z kolei, żeby nie doprowadzić do czołowego zderzenia, odbił z powrotem, ale otarł się o jadącą z naprzeciwka mazdę – informuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Jak ustalili policjanci, przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa podczas zmiany zajmowanego pasa ruchu. Zdarzenie zostało potraktowane jako kolizja. Kierujący samochodem ciężarowym został ukarany mandatem karnym.

Podobne wpisy

Powiązane treści