Bydgoszcz
-1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -1 • L -1
-0C
Wt
-1C
Sr
-6C
Czw
-5C
Pt
-4C
Sob
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleSamochód ciężarowy uderzył w jadącą z naprzeciwka osobówkę. Podczas wyprzedzania
policja_wolny dostep
29.09.2017 | 12:12

Samochód ciężarowy uderzył w jadącą z naprzeciwka osobówkę. Podczas wyprzedzania

Do zdarzenia doszło w piątkowe przedpołudnie.

Na zdjęciu: Na miejscu pojawili się policjanci.

Fot. wolny dostęp / archiwum

Bardzo niebezpiecznie mogło zakończyć się zdarzenie, do którego doszło w piątkowe przedpołudnie na drodze ekspresowej S10. Samochód ciężarowy zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem osobowym. 

Informacja o sytuacji na S10 pomiędzy węzłem w Stryszku a zjazdem na Emilianowo dotarła do bydgoskich policjantów po godzinie 10:00. Kierowcy pojazdów uczestniczących w zdarzeniu samodzielnie opuścili swoje auta. Nikomu nic się nie stało.

Jak doszło do tego zderzenia? – Samochód ciężarowy, chcąc nie uderzyć w pojazd poprzedzający, który nagle zaczął zwalniać, zjechał na lewy pas. Tam z kolei, żeby nie doprowadzić do czołowego zderzenia, odbił z powrotem, ale otarł się o jadącą z naprzeciwka mazdę – informuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Jak ustalili policjanci, przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa podczas zmiany zajmowanego pasa ruchu. Zdarzenie zostało potraktowane jako kolizja. Kierujący samochodem ciężarowym został ukarany mandatem karnym.

Podobne wpisy

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail