Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H -5 • L -5
-10C
Nd
-8C
Pon
-8C
Wt
-12C
Sr
-7C
Czw
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSamolotem z Bydgoszczy do Nowego Jorku? Jest taka propozycja
Port Lotniczy Bydgoszcz
02.02.2017 | 18:14

Samolotem z Bydgoszczy do Nowego Jorku? Jest taka propozycja

Wkrótce podróż z Bydgoszczy do Nowego Jorku może być łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Na zdjęciu: Obecna umowa PLB z Ryanairem obowiązuje do października.

Fot. ST/archiwum

Loty z Bydgoszczy do Nowego Jorku z przesiadką, ale za to na podstawie jednego biletu? Według zapewnień Ryanaira wkrótce będzie to możliwe.

W środę Ryanair otworzył nowe połączenia w Krakowie, w którym od teraz będzie obsługiwać aż 50 tras. W planach przewoźnika znajdują się także loty do Gruzji oraz na Ukrainę, choć priorytetem pozostaną destynacje w Europie Zachodniej. Jak w rozmowie z portalem fly4free.pl stwierdził Juliusz Komorek, członek zarządu przewoźnika, wkrótce zostanie ogłoszone porozumienie z Aer Lingus i Norwegianem, dzięki czemu możliwe będzie obsługiwanie pasażerów na dalekich trasach w ramach jednego biletu. Dla zobrazowania efektów podał przykład Bydgoszczy. – Taka współpraca będzie świetną okazją dla pasażerów z polskich portów regionalnych. Bo, choć pewnie nie każdego dnia, ale jestem sobie w stanie wyobrazić, że pasażer z Bydgoszczy będzie mógł na jednym bilecie polecieć sobie przez Dublin do Nowego Jorku, przesiadając się w samolot Aer Lingus – tłumaczył Komorek.

Obecna umowa, na podstawie której samoloty Ryanaira latają z bydgoskiego portu lotniczego obowiązuje do października, a rozmowy w sprawie podpisania nowej trwają już od kilku miesięcy. Zimą irlandzkie linie obsługują loty między Bydgoszczą a Londynem, Birmingham i Dublinem, a na wiosnę planowane jest przywróceniem połączeń z Glasgow i Dusseldforfem.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail