Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 20 • L 20
22C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSanepid w remoncie [ZDJĘCIA]
Sanepid_remont bloku C_SG (3)
15.05.2017 | 13:08

Sanepid w remoncie [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Ocieplanie elewacji.

Fot. Stanisław Gazda

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy rozpoczęła kolejny już etap remontów. Z początkiem maja przystąpiono do prac związanych z nowym wizerunkiem budynku C. Prace związane są z dociepleniem ścian zewnętrznych, stropodachu, a także wymianą starych drewnianych okien.

Zniszczona elewacja pokryta została płytami z wełny mineralnej o różnej grubości. Dzięki tym zabiegom poprawi się izolacja termiczna budynku (zimą będzie cieplej, latem natomiast chłodniej), co w konsekwencji wpłynie na zwiększenie  komfortu pracy.

Dalszym etapem remontu tego budynku będzie pokrycie go kolejnymi materiałami oraz dopasowanie kolorystki do pozostałych budynków całego kompleksu, chociaż będzie się ona nieco różniła się od barw zabytkowego budynku A, które są zgodne z historycznym wyglądem.

Inwestycja dofinansowana została ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Jesteśmy przekonani, że przeprowadzane prace przyniosą oczekiwane efekty (m.in. poprawę efektywności energetycznej), a wyremontowany budynek doskonale wkomponuje się w otoczenie. Termin uzyskania powyższego efektu ekologicznego przewidywany jest na wrzesień 2018 r. – powiedział nam dr n. o zdrowiu Jerzy Kasprzak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Powiązane treści