Bydgoszcz
21C
Słonecznie
46% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 22 • L 18
22C
Wt
24C
Sr
27C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesSano przejęte. Znamy nowego właściciela sieci marketów
market, warzywa, sklep, zakupy - pixabay
10.12.2018 | 14:30

Sano przejęte. Znamy nowego właściciela sieci marketów

Na zdjęciu: archiwum

Fot. Pixabay

Sieć Stokrotka przejmuje sklepy Sano.

Markety Sano, istniejące niegdyś pod nazwą AS, są dobrze znane bydgoszczanom. Na terenie miasta obecnie istnieje dziewięć takich sklepów. Są one zlokalizowane przy ulicach: Brzozowej, Chodkiewicza, Gierczak, Glinki, Ku Wiatrakom, Leszczyńskiego, Nowodworskiej, Ogrody i Sandomierskiej. Obecnie sieć Sano należy do cypryjskiej spółki Miglione Investments Limited.

Już niebawem markety Sano będą miały nowego właściciela – litewską grupę Maxima, do której od 2018 roku należy sieć Stokrotka. Stokrotka istnieje od 1996 roku i obecnie posiada ponad 500 sklepów na terenie całego kraju – w tym dwa w Bydgoszczy, przy ulicy Bortnowskiego w Fordonie i przy Wojska Polskiego.


CZYTAJ TAKŻE: Jula i Agata Meble powstaną w Bydgoszczy [SZCZEGÓŁY]


Po przejęciu Sano Maxima Grupe posiada w Polsce 551 sklepów. Łączne przychody połączonych w tym roku sieci handlowych w Polsce (Stokrotka, Aldik i Sano), wchodzących w skład grupy wyniosły ponad 720 mln euro w 2017 roku.

Więcej szczegółów przejęcia Sano przez Stokrotkę ma być znanych na początku przyszłego roku. Najprawdopodobniej marka Sano zostanie zastąpiona przez Stokrotkę.


Powiązane treści