Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 25 • L 25
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesSavoy znika z klubowej mapy Bydgoszczy. Z powodu nakazu, a nie remontu
Savoy
07.07.2017 | 17:13

Savoy znika z klubowej mapy Bydgoszczy. Z powodu nakazu, a nie remontu

Na zdjęciu: Klub Savoy od 102 lat znajdował się w kamienicy przy ul. Jagiellońskiej 2.

Fot. SG

Dokładnie tydzień temu informowaliśmy Was o planowanym remoncie w klubie Savoy. Teraz okazało się, że tłumaczenia przedstawicieli lokalu były próbą zamaskowania prawdy, z którą zapewne nie potrafią się pogodzić. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Savoy do remontu. Imprezy w weekend nie będzie

Wynoszenie rzeczy oraz sprzętu z lokalu było spowodowane pismem wysłanym w czerwcu do najemców przez zarządcę obiektu, czyli Administrację Domów Miejskich. Wezwanie do opuszczenia lokalu zostało uargumentowane wysokim zadłużeniem wynajmowanego obiektu. Według nieoficjalnych informacji, zadłużenie lokalu wynosiło ponad 100 tysięcy złotych. Wypowiedzenie umowy nastąpiło już w marcu.

Lokal o powierzchni około 790 mkw był został przejęty przez najemcę w czerwcu 2015 roku. Jednak istniejący tam klub istniał już znacznie dłużej, od ponad 100 lat, przez co stał się jednym z legendarnych miejsc na mapie Bydgoszczy. Jak na razie nie wiadomo, jaka przyszłość czeka ten lokal. W 2015 roku nastąpiła próba sprzedaży kamienicy przy ul. Jagiellońskiej 2, w której mieścił się Savoy, lecz nie było chętnych na kupno. Wtedy budynek został wystawiony za 11 mln zł. Niewykluczone, że dojdzie do ponownej próby sprzedaży budynku. Jak na razie w jednej z najbardziej charakterystycznych kamienic w Bydgoszczy funkcjonują jeszcze dwa punkty handlowe, czyli ksero oraz sklep z garmażerką.

Powiązane treści