Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 14 • L 14
13C
Pt
13C
Sob
11C
Nd
13C
Pon
12C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaSchetyna przyjechał wyjaśnić spór. Bydgosko-toruński zespół zażegna konflikt?
Grzegorz Schetyna - ST
10.04.2016 | 00:04

Schetyna przyjechał wyjaśnić spór. Bydgosko-toruński zespół zażegna konflikt?

Tydzień temu doszło do rozłamu w regionalnych strukturach Platformy Obywatelskiej.

Na zdjęciu: Grzegorz Schetyna spotkał się w sobotę z politykami z regionu.

Fot. ST/archiwum

W sobotę Grzegorz Schetyna zjawił się w Bydgoszczy, aby spotkać się z politykami Platformy Obywatelskiej. Efektem rozmów ma być powołanie zespołu zajmującego się problemami bydgosko-toruńskimi.

Dyskusja w bydgoskiej części Platformy Obywatelskiej rozgorzała po I czytaniu projektu ustawy o Uniwersytecie Medycznym, gdy wyznaczono toruńskiego posła Tomasza Lenza do zaprezentowania stanowiska klubu parlamentarnego. Wystąpienie  szefa partii w regionie, wyraźnie negujące powstanie uczelni, spotkało się ze sprzeciwem bydgoskich polityków, a radna województwa Dorota Jakuta zapowiedziała złożenie partyjnej legitymacji.

W sobotnim spotkaniu w biurze poselskim Teresy Piotrowskiej wzięli udział bydgoscy politycy PO, wspomniany Lenz oraz marszałek Piotr Całbecki. Rozmawiano m.in. o podziale unijnych dotacji oraz Uniwersytecie Medycznym, którego powstanie Schetyna w rozmowie z TVP Bydgoszcz uzależnił od decyzji Prawa i Sprawiedliwości. Uniknięciu sporów w przyszłości ma pomóc powołanie partyjnego zespołu ds. bydgosko-toruńskich. W jego działanie mają zaangażować się politycy z regionu, a także szef Platformy.

Powiązane treści