Bydgoszcz
3C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 3 • L 3
7C
Pt
5C
Sob
9C
Nd
11C
Pon
10C
Wt
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaSchetyna przyjechał wyjaśnić spór. Bydgosko-toruński zespół zażegna konflikt?
Grzegorz Schetyna - ST
10.04.2016 | 00:04

Schetyna przyjechał wyjaśnić spór. Bydgosko-toruński zespół zażegna konflikt?

Tydzień temu doszło do rozłamu w regionalnych strukturach Platformy Obywatelskiej.

Na zdjęciu: Grzegorz Schetyna spotkał się w sobotę z politykami z regionu.

Fot. ST/archiwum

W sobotę Grzegorz Schetyna zjawił się w Bydgoszczy, aby spotkać się z politykami Platformy Obywatelskiej. Efektem rozmów ma być powołanie zespołu zajmującego się problemami bydgosko-toruńskimi.

Dyskusja w bydgoskiej części Platformy Obywatelskiej rozgorzała po I czytaniu projektu ustawy o Uniwersytecie Medycznym, gdy wyznaczono toruńskiego posła Tomasza Lenza do zaprezentowania stanowiska klubu parlamentarnego. Wystąpienie  szefa partii w regionie, wyraźnie negujące powstanie uczelni, spotkało się ze sprzeciwem bydgoskich polityków, a radna województwa Dorota Jakuta zapowiedziała złożenie partyjnej legitymacji.

W sobotnim spotkaniu w biurze poselskim Teresy Piotrowskiej wzięli udział bydgoscy politycy PO, wspomniany Lenz oraz marszałek Piotr Całbecki. Rozmawiano m.in. o podziale unijnych dotacji oraz Uniwersytecie Medycznym, którego powstanie Schetyna w rozmowie z TVP Bydgoszcz uzależnił od decyzji Prawa i Sprawiedliwości. Uniknięciu sporów w przyszłości ma pomóc powołanie partyjnego zespołu ds. bydgosko-toruńskich. W jego działanie mają zaangażować się politycy z regionu, a także szef Platformy.

Powiązane treści