Bydgoszcz
16C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 16 • L 16
16C
Czw
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaSchreiber spotka się z Bruskim w sądzie. I może na debacie
Łukasz Schreiber - ST
05.05.2017 | 11:23

Schreiber spotka się z Bruskim w sądzie. I może na debacie

Na zdjęciu: Łukasz Schrieber ma spotkać się z Rafałem Bruskim w sądzie.

Fot. ST

– Prezydent odpowiedział w swoim zwykłym, nieeleganckim stylu – komentuje pismo otrzymane od Rafała Bruskiego poseł Łukasz Schreiber. Parlamentarzysta zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia poseł Schreiber skierował do prezydenta Bruskiego list, w którym domagał się przeprosin za słowa o liczeniu głosów osób nieobecnych w czasie grudniowych obrad Sejmu wygłoszone przez sternika miasta podczas konferencji prasowej. W czwartek Bruski poinformował, że przepraszać nie zamierza, a parlamentarzyście poradził zajmowanie się sprawami miasta. Żądania posła odebrał jako próbę wyciszenia afery związanej z radnym Rafałem Piaseckim, który był bliskim współpracownikiem Schreibera.

CZYTAJ WIĘCEJ: BRUSKI ODPOWIADA SCHREIBEROWI. I UDERZA W PIASECKIEGO

Mimo odmownej odpowiedzi Schreiber nie zamierza rezygnować i zapowiedział skierowanie sprawy do sądu. – Godzę się na to, że jako osoba publiczna jestem poddany miażdżącej krytyce i nawet niesprawiedliwej ocenie mojej aktywności, ale nie godzę się na kłamstwa ze strony prezydenta Bydgoszczy o wykorzystywaniu mandatu poselskiego do fałszerstw i oszustw – argumentuje Schreiber

Schreiber, który wymieniany jest wśród potencjalnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta miasta w 2018 roku, wezwał także prezydenta do debaty publicznej „jeden na jednego” i zachęcił lokalnych dziennikarzy do zorganizowania pojedynku. –  Przychodzi czas, aby zadać mieszkańcom Bydgoszczy pytanie, czy naprawdę prezydent naszego miasta powinien być najbardziej brutalnym graczem politycznym na lokalnej scenie. Czy podporządkowanie interesowi jednej partii, Platformie Obywatelskiej, urzędu, który sprawuje jest czymś stosownym i oczekiwanym przez bydgoszczan? Mam nadzieję, że po jesieni 2018 roku nie będziemy musieli zastanawiać się nad odpowiedziami na tego rodzaju pytania – zakończył swój wpis Schreiber.

Czy Łukasz Schreiber powinien w 2018 roku kandydować na prezydenta Bydgoszczy?

Zobacz rezultat

Powiązane treści