Bydgoszcz
-2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -2 • L -2
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBlogiSeans nienawiści czyli kino w ratuszu
IMG_20160616_094345
16.06.2016 | 11:04

Seans nienawiści czyli kino w ratuszu

Konstanty Dombrowicz pisze o wydarzeniach ze środowej sesji rady miasta.

Na zdjęciu: W środę podczas obrad rady miasta dyskutowano o odwołaniu Zbigniewa Sobocińskiego.

Fot. screen nadesłany przez autora tekstu

Mówiąc: „ale kino”, mamy na myśli raczej zabawne wydarzenie, które nam albo znajomym lub nieznajomym się przytrafiło. Seans, który zafundował radnym prezydent Bruski podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta raczej do komedii zaliczyć nie można. To był pokaz buty i arogancji. Pomysł owego seansu podczas którego prezentowano przykład  rzekomego uciskania  opozycji w parlamencie jest zbyt wysublimowany by mógł pochodzić od samego prezydenta. (No ale od czego są doradcy). Zatem rewanż. Tępią obecną PO-wską  opozycję w parlamencie , to w odwecie w Bydgoszczy PO odgrywa się  na PiS-ie w Radzie Miasta utrudniając życie radnym, także i temu  jednemu  bezpartyjnemu m.in. poprzez   zabieranie głosu i blokowanie udziału w pracach  Komisji Rewizyjnej . Wycofuję zamieszczoną wyżej opinię, że to nie  była komedia. I owszem. To komedia. Filmy Bareji, a może nawet i Rejs się kłaniają.

 Co było do przewidzenia głosowanie nad  odebraniem radnemu Sobocińskiemu  funkcji przewodniczącego Rady Miasta nie okazało się skuteczne. PO wspomagana przez będącą w politycznym niebycie SLD i nieistniejące w krajowym politycznym obrocie ugrupowanie Palikota  –  Sobocińskiego, przepraszam doktora Sobocińskiego wybroniła. Co zabawne – gorliwie bronił Sobocińskiego  także Szopiński , były zastępca Bruskiego odwołany  przez niego sms-em.

A tak na marginesie – SLD ma w Radzie Miasta 6 radnych , z czego dwóch to wiceprzewodniczący Rady (Drozd, Szopiński). Z SLD jest także dwoje zastępców prezydenta (Mackiewicz, Kozłowicz) . Taka jest Sld-owska potęga  w Bydgoszczy.  Takie kino.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści