Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaInowrocławPolitykaSenator Rulewski stracił głowę, czyli politycy na Facebooku
Jan Rulewski na Facebooku
19.10.2015 | 00:00

Senator Rulewski stracił głowę, czyli politycy na Facebooku

Na zdjęciu: Wpadka sztabu wyborczego

Fot. screen z Facebooka

Trudno obecnie wyobrazić sobie kampanię wyborczą bez mediów społecznościowych. Dzięki Facebookowi, YouTubowi i Twitterowi Andrzej Duda na ostatniej prostej wyprzedził Bronisława Komorowskiego w walce o najwyższy urząd w państwie. Swój sukces na obecności w Internecie oparł również Paweł Kukiz – największa niespodzianka poprzednich wyborów.

Krok w stronę nowych technologii jednak nie dla wszystkich może okazać dobrym wyborem – tak stało się w przypadku kampanii senatora Jana Rulewskiego.

Co zobaczą potencjalni wyborcy polityka Platformy Obywatelskiej, którzy natrafią na jego internetową reklamę? Zaciśniętą pięść i lekko pomarszczony garnitur oraz źle skadrowany napis będący hasłem wyborczym. Trudno wymagać od każdego z polityków umiejętności biegłego posługiwania się tzw. społecznościówką, wina za niedociągnięcia spada w tym przypadku raczej na szefa sztabu wyborczego, który obsługę tego typu narzędzi powinien powierzyć profesjonalistom.

Powiązane treści