Bydgoszcz
-2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -2 • L -2
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISezon grzewczy wystartował. Jednak nie we wszystkich miejscach
kaloryfer1
15.09.2017 | 13:49

Sezon grzewczy wystartował. Jednak nie we wszystkich miejscach

Okazuje się, że niektórzy mieszkańcy Bydgoszczy będą musieli jeszcze poczekać na włączenie ogrzewania.

Na zdjęciu: Niektórzy mieszkańcy już od kilku dni mogą cieszyć się ciepłymi kaloryferami.

Fot. archiwum

Wielu mieszkańców Bydgoszczy już od kilku dni może cieszyć się ciepłem emitowanym przez grzejniki. Jednak okazuje się, że w większości lokali kaloryfery nagrzeją się dopiero wkrótce.

Okres grzewczy 2017/2018 najszybciej rozpoczęła Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która zarządza blokami na osiedlach Nad Wisłą, Bohaterów, Bajka, Szybowników, Przylesie, Tatrzańska oraz Niepodległości. W większości miejsc ogrzewanie zostało uruchomione już we wtorek. Wyjątek stanowi kilka budynków mieszkalnych, w których trwają jeszcze prace regulacji instalacji centralnego ogrzewania. – Chodzi o budynki przy ul. Lawinowej 14, Zbójnickiej 2, Pod Reglami 2, Śnieżnej 1, Lawinowej 10, Lawinowej 12, Przybory 9 – mówią przedstawiciele spółdzielni. W wymienionych wyżej budynkach ogrzewanie zostanie włączone 25 września.

W znacznej części lokali na terenie Bydgoszczy ciepło będzie jeszcze przed tym weekendem. Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa, obsługująca większość budynków na Błoniu, Śródmieściu, Szwederowie, Wzgórzu Wolności i Górzyskowie planuje dzisiaj włączyć centralne ogrzewanie. Na osiedlach Skrzetusko, Bartodzieje i Powstańców Wielkopolskich Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zjednoczeni” włączyła ogrzewanie wczoraj.

Dopiero od przyszłego tygodnia z ciepła korzystać będą mogli mieszkańcy niektórych budynków w Fordonie, na Wyżynach, Górzyskowie, Śródmieściu, czy Szwederowie. Wtedy sezon grzewczy rozpocznie Spółdzielnia Mieszkaniowa „Komunalni” oraz Pomorska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Przedstawiciele spółdzielni zapewniają, że mieszkańcy zostaną wcześniej poinformowani o dacie uruchomienia ogrzewania. Kartki z dokładnymi datami mają pojawić się na klatkach schodowych. W taki sposób o włączeniu ogrzewania dowiedzą się również mieszkańcy innych osiedli.

Tegoroczny sezon grzewczy rozpoczął się wcześniej niż w ubiegłym roku. Jednak, jak podkreśla prezes Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w tej kwestii nie można kierować się kalendarzem. – Pora roku ma tu małe znaczenie. Istotne są temperatury i to, co odczuwają mieszkańcy. To jest dla nas wyznacznikiem decyzji – mówi Tadeusz Stańczak, prezes zarządu Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Powodem uruchomienia ogrzewania są wyraźne chłody w godzinach porannych i wieczornych.


Powiązane treści