Bydgoszcz
16C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 16 • L 16
20C
Sr
23C
Czw
28C
Pt
23C
Sob
29C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSiatkarz Łuczniczki zawieszony za doping. „Substancja była obecna w odżywce”
łuczniczka bydgoszcz-pge skra_rohnka_archiwum
19.04.2018 | 09:28

Siatkarz Łuczniczki zawieszony za doping. „Substancja była obecna w odżywce”

Karę zawodnikowi wymierzył Panel Dyscyplinarny przy Polskiej Agencji Antydopingowej.

Na zdjęciu: Jakub Rohnka przez najbliższe trzy miesiące odpocznie od gry w siatkówkę.

Fot. Archiwum

Jest kara dla przyjmującego Łuczniczki Bydgoszcz Jakuba Rohnki, w organizmie którego wykryto zabronioną substancję.

Jak przekazał nam szef POLADA Michał Rynkowski, zawodnikowi wymierzono karę trzech miesięcy zawieszenia. – Tę karę na wczorajszym posiedzeniu wydał panel pierwszej instancji, kara zaczęła się liczyć od dnia wczorajszego – mówi Rynkowski.

Zapytaliśmy również szefa agencji antydopingowej o to, jakie jest uzasadnienie takiego wyroku. – Wina zawodnika w tej sprawie jest znikoma. Substancja była obecna w odżywce, którą zakupił – dodaje Michał Rynkowski. Rohnka będzie miał teraz 21 dni na odwołanie się od tej decyzji, która musi zostać jeszcze szczegółowo uzasadniona. – Na razie zawodnik otrzymał jedynie decyzję o zawieszeniu, bez jej uzasadnienia – nadmienia szef POLADA.

Członkowie panelu podczas posiedzenia przesłuchali także dwóch świadków, o co wnioskował sam zawodnik. Przypomnijmy, że zabronioną substancję – metyloheksanaminę – wykryto w organizmie zawodnika 6 stycznia, po ligowym meczu Łuczniczki z Onico Warszawa (2:3). Wyniki próbek dotarły do klubu na początku lutego i od tego czasu  Rohnka był zawieszony przez klub w prawach zawodnika.

Powiązane treści