Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 20 • L 16
19C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
20C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISięgasz po pożyczkę? Pamiętaj o dopasowaniu raty do swoich możliwości
pożyczki Bydgoszcz
26.04.2018 | 14:59

Sięgasz po pożyczkę? Pamiętaj o dopasowaniu raty do swoich możliwości

Jeżeli potrzebujesz większej kwoty pieniędzy i z pewnych względów nie możesz skorzystać z oszczędności, pożyczka ratalna będzie dobrym wyborem.

Na zdjęciu:

Fot. mat. prasowe

Okazało się, że musisz skorzystać z pożyczki? Zanim podpiszesz umowę, koniecznie upewnij się, że wysokość raty kredytu będzie dostosowana do Twoich możliwości finansowych. W ten sposób unikniesz wielu kłopotów.

Czym jest pożyczka ratalna i gdzie o taką zawnioskować?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka ratalna to pożyczka, którą klient spłaca w ratach. Jeżeli potrzebujesz większej kwoty pieniędzy i z pewnych względów nie możesz skorzystać z oszczędności, pożyczka ratalna będzie dobrym wyborem. Udzielaniem pożyczek ratalnych zajmują się nie tylko banki. Od pewnego czasu ten produkt jest dostępny także w ofercie firm pozabankowych, które proponują popularne chwilówki. Gdzie zatem tkwi różnica?

W odróżnieniu od banków, firmy pozabankowe są bardziej elastyczne. Niektóre nie weryfikują historii kredytowej wnioskodawców (nie sprawdzają informacji zgromadzonych np. w BIK), większość nie wymaga dostarczenia zaświadczenia o zarobkach – wystarczy złożyć oświadczenie. Dla wielu klientów znaczenie ma również fakt, że o pożyczkę ratalną można zawnioskować bez wychodzenia z domu, czyli online, korzystając ze stron internetowych poszczególnych firm.

Weź tyle, ile potrzebujesz i dopasuj ratę do swojego dochodu

Lista firm zajmujących się udzielaniem pożyczek ratalnych jest długa. Rezultatem jest zróżnicowana oferta – klienci mogą pożyczyć od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeżeli porównałeś dostępne produkty i zdecydowałeś się na konkretny produkt, pamiętaj, aby zawnioskować o taką kwotę, jakiej faktycznie potrzebujesz. Pożyczki ratalne przez internet nie należą do najtańszych. Klienci muszą liczyć się zarówno z wysokim oprocentowaniem, jak i dodatkowymi kosztami.

Równie ważne jest dopasowanie wysokości miesięcznej raty do swoich aktualnych możliwości finansowych. Przed zawnioskowaniem o pożyczkę, zastanów się, o jaką kwotę możesz co miesiąc uszczuplić swój budżet. Pamiętaj, że od spłaty zaciągniętego zobowiązania będzie zależeć Twoja historia kredytowa. Regulowanie kolejnych rat po terminie może spowodować, że w przyszłości będziesz miał problem z otrzymaniem kolejnej pożyczki czy kredytu.

Od czego zależy wysokość raty pożyczki?

Wysokość miesięcznej raty zależy od kilku czynników: wysokości pożyczonej kwoty, ilości rat (czasu spłaty) i dodatkowych opłat, które zostały naliczone w momencie udzielenia pożyczki. Jeżeli nie chcesz przepłacać, to już na etapie szukania najlepiej oferty, zwróć uwagę na następujące kwestie:

– wysokość oprocentowania – im wyższe, tym gorzej dla Ciebie, bo tym więcej będziesz musiał oddać,

– wysokość prowizji – firma pozabankowa może naliczyć prowizję za uruchomienie pożyczki; prowizja zostanie uwzględniona w poszczególnych ratach, zatem im będzie niższa, tym niższa będzie miesięczna rata,

– dodatkowe koszty – część pożyczkodawców nalicza dodatkowe koszty za udzielenie pożyczki, dlatego warto o nie zapytać.

Zarówno banki, jak i firmy pozabankowe mają obowiązek podawać klientom informacje o RRSO (roczna rzeczywista stopa oprocentowania). Kierując się tym wskaźnikiem, możesz szybko określić, czy skorzystanie z danego produktu faktycznie będzie Ci się opłacać.

Dodatkowo przemyśl termin spłaty zobowiązania. Większość firm umożliwia zainteresowanym wskazanie dnia, w którym rata będzie wymagalna. Jeżeli wynagrodzenie otrzymujesz do 10. każdego miesiąca, ustaw spłatę zobowiązania do 15.

Źródło: https://chwilowo.pl/chwilowki-na-raty/


Powiązane treści