Bydgoszcz
24C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 24 • L 24
23C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSierpniowe statystyki w porcie lotniczym. Obniżył loty
Port Lotniczy Bydgoszcz
05.09.2016 | 07:11

Sierpniowe statystyki w porcie lotniczym. Obniżył loty

Na zdjęciu: Słabszy sierpniowy wynik władze lotniska tłumaczą wąską ofertą touroperatorów.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Słabszy niż przed rokiem sierpień zanotowało bydgoskie lotnisko. – To rezultat węższej oferty czarterowej biur podróży – tłumaczą przedstawiciele portu.

W minionym miesiącu z usług Portu Lotniczego Bydgoszcz skorzystało 35 836 osób, czyli około 2,5 tysiąca mniej niż w roku ubiegłym. Oznacza to spadek o niemal 6,5 procent. – Przyczyna to głównie brak wśród propozycji touroperatorów wycieczek z wylotem z bydgoskiego lotniska do krajów niestabilnych politycznie – tłumaczy Artur Niedźwiecki z biura prasowego PLB. Przypomnijmy, że z tego powodu w tym roku nie można udać się z miasta nad Brdą na przykład do Turcji.

W sierpniu bydgoski port obsłużył aż 870 operacji lotniczych, a w ruchu rozkładowym osiągnął wzrost liczby pasażerów – o 4,3% w stosunku do sierpnia 2015 roku. – Jest to podyktowane dobrym wypełnieniem rejsów Ryanaira, Lufthansy oraz linii Mistral Air – wylicza Niedźwiecki. Ogółem, przez osiem miesięcy przez port przewinęło się około 233 tysięcy podróżnych.

Jak już informowaliśmy, w listopadzie znacznie zubożeje oferta lotów z PLB – dwa połączenia (do Dusseldorfu Weeze i Glasgow) zawiesza wspomniany Ryanair, zimą nie polecimy także do Rzymu [WIĘCEJ NA TEN TEMAT].

Powiązane treści