Bydgoszcz
21C
Opady
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 21 • L 21
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSierpniowe statystyki w porcie lotniczym. Obniżył loty
Port Lotniczy Bydgoszcz
05.09.2016 | 07:11

Sierpniowe statystyki w porcie lotniczym. Obniżył loty

Na zdjęciu: Słabszy sierpniowy wynik władze lotniska tłumaczą wąską ofertą touroperatorów.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Słabszy niż przed rokiem sierpień zanotowało bydgoskie lotnisko. – To rezultat węższej oferty czarterowej biur podróży – tłumaczą przedstawiciele portu.

W minionym miesiącu z usług Portu Lotniczego Bydgoszcz skorzystało 35 836 osób, czyli około 2,5 tysiąca mniej niż w roku ubiegłym. Oznacza to spadek o niemal 6,5 procent. – Przyczyna to głównie brak wśród propozycji touroperatorów wycieczek z wylotem z bydgoskiego lotniska do krajów niestabilnych politycznie – tłumaczy Artur Niedźwiecki z biura prasowego PLB. Przypomnijmy, że z tego powodu w tym roku nie można udać się z miasta nad Brdą na przykład do Turcji.

W sierpniu bydgoski port obsłużył aż 870 operacji lotniczych, a w ruchu rozkładowym osiągnął wzrost liczby pasażerów – o 4,3% w stosunku do sierpnia 2015 roku. – Jest to podyktowane dobrym wypełnieniem rejsów Ryanaira, Lufthansy oraz linii Mistral Air – wylicza Niedźwiecki. Ogółem, przez osiem miesięcy przez port przewinęło się około 233 tysięcy podróżnych.

Jak już informowaliśmy, w listopadzie znacznie zubożeje oferta lotów z PLB – dwa połączenia (do Dusseldorfu Weeze i Glasgow) zawiesza wspomniany Ryanair, zimą nie polecimy także do Rzymu [WIĘCEJ NA TEN TEMAT].

Powiązane treści