Bydgoszcz
17C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
18C
Pt
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleSiła złego na jednego. Nastolatkom grozi surowa kara
Policja
12.03.2016 | 15:11

Siła złego na jednego. Nastolatkom grozi surowa kara

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali sprawców jeszcze w dzień popełnienia przestępstwa.

Fot. Eryk Dominiczak

Troje 19-latków oraz 15-latka staną przed sądem w konsekwencji rozboju, którego w minioną środę dopuścili się na swoim rówieśniku.

Do zdarzenia doszło na ulicy Laubitza. Jak relacjonują policjanci, cztery osoby zatarasowały drogę znanemu im 19-letniemu mężczyźnie. Następnie, przytrzymując za ręce, pobiły ofiarę i ukradły mu telefon, papierosy oraz zapalniczkę.

Poszkodowany wkrótce po zdarzeniu powiadomił policję. – Otrzymaliśmy od niego informacje o okolicznościach zdarzenia, a także dane sprawców – wyjaśnia asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Dzięki nim funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zdołali zatrzymać całą czwórkę – 19-letniego mężczyznę oraz jego trzy towarzyszki (dwie 19-latki oraz 15-latkę).

Zebrane przez kryminalnych dowody pozwoliły postawić starszym ze sprawców zarzut dokonania rozboju. Za ten czyn grozi od dwóch do nawet dwunastu lat pozbawienia wolności. Całą trójkę objęto dozorem policyjnym. Sprawą nieletniej zajmie się z kolei sąd rodzinny.

Powiązane treści