Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
95% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 6 • L 6
7C
Nd
9C
Pon
13C
Wt
13C
Sr
8C
Czw
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleSiła złego na jednego. Nastolatkom grozi surowa kara
Policja
12.03.2016 | 15:11

Siła złego na jednego. Nastolatkom grozi surowa kara

Cztery osoby odpowiedzą za napad na 19-latka na terenie Inowrocławia.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali sprawców jeszcze w dzień popełnienia przestępstwa.

Fot. Eryk Dominiczak

Troje 19-latków oraz 15-latka staną przed sądem w konsekwencji rozboju, którego w minioną środę dopuścili się na swoim rówieśniku.

Do zdarzenia doszło na ulicy Laubitza. Jak relacjonują policjanci, cztery osoby zatarasowały drogę znanemu im 19-letniemu mężczyźnie. Następnie, przytrzymując za ręce, pobiły ofiarę i ukradły mu telefon, papierosy oraz zapalniczkę.

Poszkodowany wkrótce po zdarzeniu powiadomił policję. – Otrzymaliśmy od niego informacje o okolicznościach zdarzenia, a także dane sprawców – wyjaśnia asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Dzięki nim funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zdołali zatrzymać całą czwórkę – 19-letniego mężczyznę oraz jego trzy towarzyszki (dwie 19-latki oraz 15-latkę).

Zebrane przez kryminalnych dowody pozwoliły postawić starszym ze sprawców zarzut dokonania rozboju. Za ten czyn grozi od dwóch do nawet dwunastu lat pozbawienia wolności. Całą trójkę objęto dozorem policyjnym. Sprawą nieletniej zajmie się z kolei sąd rodzinny.

Powiązane treści