Bydgoszcz
5C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SSW
H 5 • L 5
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
21C
Nd
19C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaSitofest Bydgoszcz
sitofest

Sitofest Bydgoszcz ()

To już druga edycja tego festiwalu w naszym mieście!

Na zdjęciu: Sitodruk to jedna z ciekawszych technik druku.

Fot. materiały prasowe

Jak wykonywać grafiki techniką sitodruku? Przekonaj się o tym w najbliższy weekend (28-29.11) podczas 4 Międzymiastowego Festiwalu Sitodruku Sitofest, który organizowany jest w Bydgoszczy po raz drugi.

Festiwal ma na celu promowanie ręcznej techniki sitodruku oraz koncepcji D.I.Y (do it yourself). Jego idea to dostęp do sztuki młodych, niezależnych twórców przy zachowaniu realnej wartości grafik.

W ramach wydarzenia będzie można nie tylko zobaczyć, jak używa się tej techniki graficznej, ale także samemu spróbować swoich sił. Pomogą w tym m.in. pracownicy Otwartej Pracowni Sitodruku, która jest organizatorem bydgoskiej edycji tego festiwalu. To właśnie w ich siedzibie, przy ulicy Poznańskiej 14, odbędą się wszystkie akcje przygotowane specjalnie na Sitofest.

Pierwszą z nich jest możliwość uzyskania wyjątkowej ilustracji na przyniesionej ze sobą np. torbie, koszulce lub poszewce na poduszkę. Nadruk oczywiście zostanie wykonany metodą sitodruku, a koszt takiej zdobyczy to symboliczne 5 zł. Każdy kto chce skorzystać z tej opcji powinien odwiedzić Otwartą Pracownię Sitodruku podczas pierwszego dnia festiwalu (28.11) w godz. 12:00-16:00. Wzory odbijanych tego dnia grafik, dostępne są w galerii znajdującej się pod tym tekstem.

Kolejną atrakcją są warsztaty sitodruku, z których będą mogli skorzystać zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy festiwalu. Zajęcia dla dzieci odbędą się w sobotę (28.11) w godz. 13:00-14:00, a udział w nich jest bezpłatny. Warsztaty dla dorosłych będą bardziej zaawansowane i rozpoczną się w niedzielę (29.11) o godz. 12:00, a zakończą o godz. 18:00. Jest to dobra okazja do nauki przenoszenia własnych projektów na tekstylia i papier poprzez sitodruk. Organizatorzy zapewniają nie tylko niezbędne materiały, ale przede wszystkim dobrą zabawę. Koszt udziału w warsztatach dla dorosłych to 60 zł.

Chęć udziału w warsztatach należy zgłosić organizatorom poprzez wysłanie informacji na adres e-mailowy: nukahandmade@gmail.com

Powiązane treści