Bydgoszcz
22C
Słonecznie
46% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 22 • L 22
23C
Pon
25C
Wt
19C
Sr
17C
Czw
17C
Pt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBlogiSkakać każdy może
Protest KOD-u - LG (4)
12.01.2016 | 11:56

Skakać każdy może

Jak się nie ma nic do powiedzenia i żadnych dla miasta propozycji, to może tą propozycją jest właśnie podskakiwanie - pisze w swoim nowym wpisie Konstanty Dombrowicz.

Na zdjęciu: Rafał Bruski podczas demonstracji KOD-u.

Fot. Leszek Grabowski

Tak jak śpiewać i skakać każdy może. Każdy może też pokrzykiwać, co mu ślina na usta przyniesie. Każdy też może składać samokrytykę i przyznawać się, że jest gorszego sortu. Każdy może wykrzykiwać wulgarne teksty – a widziałem w internecie takiego faceta w czerwonej kurtce z burzą włosów na głowie, który wobec braku innych argumentów słowami uznawanymi powszechnie za obraźliwe wypowiadał się emocjonalnie w obronie. Czego bronił doprawdy nie wiem.

Podskakiwał i pokrzykiwał w sobotę na KODowej manifestacji także pan Bruski. Prezydent Bydgoszczy. Każdy podskakiwać może, nie bacząc na stan żyłek po operacji, jego sprawa. Tylko, że ten pan reprezentuje miasto. Jedno z największych w Polsce. Nie słyszałem żeby Dutkiewicz (Wrocław) podskakiwał. Czy Adamowicz (Gdańsk) podskakuje, czy podskakuje prezydent Poznania Jaśkowski, były pracownik Kulczyka, czy podskakuje Majchrowski (Kraków)? Są funkcje, podczas sprawowania których należy powstrzymywać się od wyrażania emocji i sympatii do minionej władzy podskakiwaniem. No ale jak się okazuje, Bydgoszczy to nie dotyczy. No cóż – egzotyka. No, ale jak napisałem wyżej – skakać każdy może. Tak – i sam sobie i niestety miastu oraz mieszkańcom, którzy wybrali podskakującego prezydenta, opinię wystawia. Jest śmiesznie? A czemu nie ma być. Jak się nie ma nic do powiedzenia i żadnych dla miasta propozycji, to może tą propozycją jest właśnie podskakiwanie. Przynajmniej w podskakiwaniu prezydentów jesteśmy w Polsce najlepsi.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Dyskusja dla wszystkich

Powiązane treści