Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 16 • L 16
20C
Nd
16C
Pon
23C
Wt
25C
Sr
30C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSkandal na bydgoskim lotnisku. Dlaczego 33 osoby nie odleciały w czwartek do Londynu?
Port Lotniczy Bydgoszcz
13.04.2017 | 14:17

Skandal na bydgoskim lotnisku. Dlaczego 33 osoby nie odleciały w czwartek do Londynu?

Na zdjęciu: Ponad 30 osób, zamiast wylecieć do Anglii, musiało wrócić w czwartek do swoich domów.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Miała być odprawa i podróżni zostali odprawieni, tyle że z kwitkiem – zbyt długo trwająca procedura doprowadziła do tego, że ponad trzydziestu pasażerów przedpołudniowego lotu do Londynu Stansted pozostało w kraju.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy kierunek na lotnisku Paderewskiego. Z Bydgoszczy polecimy do Londynu Luton

Z dotychczasowych informacji wynika, że grupa osób nie została wpuszczona na pokład samolotu właśnie z powodu przedłużającej się odprawy. Winą za ten fakt – jak donosi bydgoski oddział Telewizji Polskiej – pasażerowie obarczyli strażników granicznych. A przypomnijmy, że ci od minionego piątku, 7 kwietnia prowadzą bardziej restrykcyjne kontrole dla osób wylatujących poza obszar strefy Schengen [CZYTAJ WIĘCEJ].

Rzecznik wojewody Adrian Mól potwierdził nam fakt incydentu. – Zbieramy informacje na temat tego zdarzenia, więc nie traktujemy wszystkich, w których posiadaniu jesteśmy obecnie, jako ostatecznych – mówi w rozmowie z nami. Ale dodaje, że wszystko wskazuje na to, iż doszło do „błędów komunikacyjnych” między władzami Portu Lotniczego Bydgoszcz a strażą graniczną. I o tym między innymi ma mówić na wspólnym briefingu prasowym zaplanowanym na godzinę 15:30 komendant bydgoskich pograniczników mjr Monika Małgorzata Szczygieł oraz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Rzecznik portu lotniczego Artur Niedźwiecki zapewnił nas, że wkrótce otrzymamy stanowisko lotniska w tej sprawie. Wiadomo, że pasażerowie Ryanaira otrzymali możliwość przebukowania biletów na czwartkowy rejs z Gdańska bądź piątkowy – już z Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że w czwartek jako pierwsi podaliśmy o informację o nowym kierunku lotów z Bydgoszczy, który będzie realizowany od jesieni – do innego podlondyńskiego lotniska – Luton (więcej informacji w linku powyżej).

Do tematu wrócimy.

Powiązane treści