Bydgoszcz
-6C
92% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H -6 • L -6
2C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
ZDMiKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku Przylesie-Łoskoń Tramwaje z centrum jadą tylko do pętli Przylesie.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSkandalu w Rio ciąg dalszy?! Polski mistrz olimpijski również na dopingu?
Adrian Zieliński
10.08.2016 | 15:22

Skandalu w Rio ciąg dalszy?! Polski mistrz olimpijski również na dopingu?

U Adriana Zielińskiego, podobnie jak u jego młodszego brata Tomasza, miały zostać wykryte niedozwolone substancje wspomagające.

Na zdjęciu: Adrian Zieliński cztery lata temu wywalczył złoty medal na igrzyskach w Londynie.

Fot. archiwum

– Adrian Zieliński, mistrz olimpijski z Londynu i kandydat do złota na igrzyskach w Rio de Janeiro w podnoszeniu ciężarów, został złapany na stosowaniu dopingu – poinformowała tuż po godzinie piętnastej Pomorska.pl.

Szczegóły domniemanej wpadki dopingowej starszego z braci Zielińskich nie są jeszcze znane. Informację portalu „Gazety Pomorskiej” potwierdził na razie na Twitterze przebywający w Brazylii dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Kamil Wolnicki. Polski Komitet Olimpijski nie wydał w tej sprawie jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu.

Przypomnijmy, że zaledwie 24 godziny temu wynik badania próbki B oficjalnie potwierdził stosowanie dopingu u brata Adriana Zielińskiego – Tomasza, który został już wydalony z wioski olimpijskiej. Polska Agencja Prasowa poinformowała, że także wynik jednej z próbek pobranych od sztangisty w Spale wykrył w jego organizmie niedozwolone środki. Sam zawodnik zamierza skierować sprawę do sądu, aby oczyścić swoje imię. Nadal podkreśla, że nie zażywał syntetycznego nandrolonu.

Do tematu wrócimy.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail