Bydgoszcz
-5C
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -5 • L -5
-3C
Wt
-3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaSklep IKEA zamieni się w plac zabaw. Na jeden dzień
Materiał prasowy IKEA_3

Sklep IKEA zamieni się w plac zabaw. Na jeden dzień (20.11)

Akcja odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Na zdjęciu: Do wspólnej zabawy zaproszeni są mali i duzi.

Fot. materiały prasowe

Zabawa to poważna sprawa – to tytuł nowej kampanii społecznej IKEA. W ramach tego projektu organizowany jest Dzień Zabawy, który odbędzie się 20 listopada we wszystkich sklepach tej sieci w Polsce, w tym również w Bydgoszczy.

Osoby, które odwiedzą tego dnia sklep, będą mogły wziąć udział w grze zlokalizowanej w przestrzeni ekspozycyjnej sklepu. – Zadaniem uczestników będzie poszukiwanie stacji zlokalizowanych na terenie sklepu oraz stawianie czoła kolejnym zagadkom. Każdy z graczy otrzyma mapkę ze wskazówkami, gdzie znajdują się punkty, w których trzeba będzie rozwiązać zadania nawiązujące do kampanii „Zabawa to poważna sprawa” – informują organizatorzy.

Ponadto w trakcie trwania Dnia Zabawy odbędzie się również turniej edukacyjnej gry planszowej pn. „Dom Przyjazny dla Planety”. Ta zabawa uczy, że dbałość o planetę zaczyna się w domu, a każde nawet najdrobniejsze i z pozoru błahe codzienne czynności, jak np. wyłączanie telewizora, mogą mieć pozytywny wpływ na środowisko naturalne i budżet domowy. W turnieju planszówek mogą wziąć udział przedstawiciele każdej grupy wiekowej. Chętne osoby muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod adresem https://www.ikeafamily.eu/lp/turniej. Zwycięzcy turnieju zmierzą się 27 listopada podczas wielkiego finału w Kuchni Spotkań IKEA.

Projekt „Zabawa to poważna sprawa” skupia się na promowaniu i zapewnieniu praw dzieci do zabawy oraz rozwoju. Kampania rozpocznie się 20 listopada i potrwa nieco ponad miesiąc, do 24 grudnia. W trakcie jej trwania IKEA Foundation przekaże 1 euro ze sprzedaży każdej zabawki lub książeczki dla dzieci na rzecz projektów realizowanych w najbiedniejszych regionach świata, a wspierających rozwój najmłodszych poprzez zabawę i edukację.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail