Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 17 • L 17
13C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleSkradzioną gotówką cieszył się tylko przez dzień
Myjnia - Odkurzacz
25.07.2017 | 15:34

Skradzioną gotówką cieszył się tylko przez dzień

Na zdjęciu: Odkurzacz samochodowy (zdjęcie ilustracyjne).

Fot. Stanisław Gazda

Długo nie cieszył się skradzioną gotówką 32-latek, który włamał się do samoobsługowych odkurzaczy na terenie dwóch myjni samochodowych w Nakle. Podejrzany  wpadł w ręce nakielskich kryminalnych już następnego dnia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Nakielska policja została powiadomiona o dwóch włamaniach do samoobsługowych odkurzaczy zamontowanych na terenie myjni w Nakle. W obu przypadkach włamywacz odkręcił obudowy urządzeń i zabrał z nich kasetki z bilonem. Łączne straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni opiewały na kwotę prawie 5 tysięcy złotych.

Nad sprawami pracowali nakielscy kryminalni, którzy już po niespełna dobie ustalili, że oba włamania to sprawka tego samego mężczyzny. Mundurowi najpierw ustalili, auto, którym włamywacz przyjechał na obie myjnie, a zaraz potem jego personalia.

Podejrzewany został zatrzymany na terenie swojej posesji w gminie Kcynia. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli dużą część gotówki skradzionej z odkurzaczy oraz narzędzie, które posłużyło do włamań.

32-letni podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do obu odkurzaczy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Podobne wpisy

Powiązane treści