Wiatr: 3km/h WSW
H 1 • L 1
7C
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSłaba inauguracja Łuczniczki. Bydgoszczanie przegrali z beniaminkiem
Łuczniczka - Skra, Jacek Gil (2)
02.10.2016 | 23:01

Słaba inauguracja Łuczniczki. Bydgoszczanie przegrali z beniaminkiem

Łuczniczka zaczęła sezon od porażki w Katowicach.

Na zdjęciu: Mateusz Czunkiewicz jest w tym sezonie podstawowym libero Łuczniczki.

W niedzielę siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz przegrali na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:3. Był to mecz 1. kolejki PlusLigi.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszej partii triumfowali do 19. Po zmianie stron bydgoszczanie zrewanżowali się, triumfując 25:14, ale dziesięciominutowa przerwa po II secie lepiej podziałała na miejscowych. Trzecia i czwarta partia zaczynały się od zaciętej walki, ale w obu ostatecznie wygrywał GKS – do 18 i 19.

MVP spotkania został Michał Błoński. W sobotę zespół Piotra Makowskiego zagra na wyjeździe z Onico AZS Politechniką Warszawską.

GKS Katowice – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:19, 14:25, 25:18, 25:19)

GKS Katowice: Falaschi, Bloński, Krulicki, Butryn, Kapelus, Kalembka, Mariański (libero) oraz Fijałek, Sobański, Pietraszko, Stelmach,

Łuczniczka Bydgoszcz: Szczurek, Katić, Yudin, Gromadowski, Nowakowski, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero) oraz Rohnka, Sieńko, Filipiak, Bobrowski, Jurkiewicz