Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSłaby występ żużlowca Polonii w półfinale Speedway of Nations w Niemczech
03.06.2018 | 15:00

Słaby występ żużlowca Polonii w półfinale Speedway of Nations w Niemczech

Turniej rozegrano na torze w niemieckim Teterowie.

Na zdjęciu: Matic Ivacic zdobył dla Słowenii tylko dwa punkty.

Rosjanie w składzie z byłymi zawodnikami bydgoskiej Polonii wygrali pierwszy półfinał zmagań w cyklu Speedway of Nations, który rozegrano w niemieckim Teterowie.

Cykl Speedway of Nations to nowa impreza w żużlowym kalendarzu, która zastąpiła doskonale znany Drużynowy Puchar Świata.

Pierwszy półfinał na swoją korzyść rozstrzygnęli Rosjanie, którzy zdobyli 25 punktów. Liderem Sbornej był Artem Łaguta (GKM Grudziądz), który zdobył 16 punktów, wygrywając pięć z sześciu swoich wyścigów. 9 oczek do dorobku zwycięzców dołożył Emil Sajfutdinow (obaj w przeszłości reprezentowali barwy Polonii). Awans do finału we Wrocławiu wywalczyli także Niemcy (drugie miejsce z 20 punktami) i Duńczycy (18). Jednak ci musieli o ten awans drżeć do samego końca.

Wszystko przez to, że o losach trzeciego miejsca zaważył bieg barażowy, w którym Dania rywalizowała ze Słowenią. Słoweńcy we wcześniejszym barażu ograli Amerykanów, zaś w wyścigu którego stawką było miejsce w finale, Kenneth Bjerre i Michael Jepsen Jensen poradzili sobie z Nickiem Skorją i przywieźli remis (wygrał Matej Zagar). Dla Słoweńców dwa punkty zdobył żużlowiec Polonii Matic Ivacic (1,-,0,-,1,-).

Drugi półfinał zostanie rozegrany w poniedziałek w King’s Lynn. Obok Brytyjczyków wystartują tam także Czesi, Finowie, Francuzi, Szwedzi, Włosi i Australijczycy. Finał (8-9 czerwca) we Wrocławiu. Polacy mają w nim zagwarantowane miejsce jako jego organizator.