Bydgoszcz
21C
Słonecznie
46% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 22 • L 18
22C
Wt
24C
Sr
27C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaŚledczy zbadają zawiadomienie posła Olszewskiego. Ale nie w Bydgoszczy
Paweł Olszewski Bydgoszcz
14.05.2018 | 09:10

Śledczy zbadają zawiadomienie posła Olszewskiego. Ale nie w Bydgoszczy

Pismo do prokuratury zostało skierowane w połowie poprzedniego miesiąca.

Na zdjęciu: Poseł Paweł Olszewski złożył zawiadomienie do prokuratury w połowie kwietnia. Teraz wiadomo, że zbadają je śledczy ze Słupska.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Do prokuratury w Słupsku skierowano sprawę zawiadomienia, które były wiceminister infrastruktury Paweł Olszewski złożył przeciwko wojewodzie kujawsko-pomorskiemu Mikołajowi Bogdanowiczowi – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL.

Przypomnijmy: chodzi o zawiadomienie, które w połowie kwietnia do prokuratury Bydgoszcz-Północ złożył poseł PO. Jego zdaniem Bogdanowicz nie dopełnił swoich obowiązków jako wojewoda w związku z egzekucją Tartaku przy ul. Ujejskiego. Olszewski tłumaczy, że ratusz złożył wniosek o egzekucję 27 października, zaś teren pod budowę Trasy Uniwersyteckiej nie został dotąd w pełni przejęty przez firmę Kobylarnia. 

Śledczy z bydgoskiej prokuratury podjęli decyzję, aby to śledztwo skierować do innej jednostki. – Chodzi nam o zachowanie obiektywizmu. Musimy być poza jakimkolwiek podejrzeniem o stronniczość – tłumaczy Piotr Dunal z prokuratury Bydgoszcz-Północ. Jak udało nam się ustalić, zawiadomienie posła Olszewskiego zbadają śledczy z prokuratury w Słupsku. Prokurator Okręgowy w Bydgoszczy zwrócił się z pismem w tej sprawie do szefa regionalnej prokuratury w Gdańsku, a ten wyraził zgodę na przeniesienie tej sprawy.

Firma Kobylarnia wygrała przetarg na wykonanie drugiego etapu trasy Uniwersyteckiej za kwotę ok. 27 mln zł. Nadal jednak nie może wejść na rozpocząć prac na terenie tartaku. Wojewoda na koniec miesiąca zapowiedział egzekucję działki, która wcześniej należała do Krzysztofa Pietrzaka, jego rodziny i podległych mu podmiotów.


Powiązane treści