Bydgoszcz
13C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 14 • L 11
15C
Wt
16C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
12C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSłupy na trasie nowego chodnika wzdłuż Łochowskiej. Czy tak zostanie na stałe?
łochowska
23.11.2018 | 14:47

Słupy na trasie nowego chodnika wzdłuż Łochowskiej. Czy tak zostanie na stałe?

Na zdjęciu: Słupy energetyczne znajdujące się w ciągu nowego chodnika.

Fot. Adam Ciechanowski

Rozpoczął się kolejny etap budowy dróg dla rowerów wzdłuż ulicy Nakielskiej i Łochowskiej. Poza związanymi z nim utrudnieniami w kursowaniu komunikacji miejskiej i wydłużonym czasem przejazdu pojawiają się pytania o dalsze losy istniejących słupów energetycznych.

Od czwartku (22 listopada) na wysokości posesji przy ul. Nakielskiej 268 wprowadzony został ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia mają związek z budową ronda u zbiegu ulic Nakielskiej i Lisiej. Po wybudowaniu ronda i ułożeniu pierwszej warstwy bitumicznej wykonawca inwestycji rozpoczął roboty przy budowie połączenia ulicy Nakielskiej z wybudowanym rondem. Zmiany, które mają obowiązywać przez najbliższe trzy tygodnie, powodują zatory drogowe na Łochowskiej i Nakielskiej.

Poza utrudnieniami w ruchu, mieszkańcy zwrócili też uwagę na inne aspekty prac. Niepokój wzbudziły elementy linii napowietrznych, które znajdują się pośrodku nowych ciągów pieszych – Jestem ciekawy czy miasto realizując inwestycję budowy chodnika i ścieżki i rowerowej do Łochowa pomyślało o przestawieniu słupów energetycznych czy pozostawią je na środku nowego chodnika – napisał do nas pan Adam. Maila z zapytaniem przekazaliśmy do rzecznika bydgoskich drogowców. Ten uspokaja, że zaprezentowany na zdjęciach stan potrwa tylko do zakończenia robót.

Zdjęcia obrazują jedynie obecny stan zaawansowania robót przy realizacji inwestycji, która ma się zakończyć wiosną przyszłego roku. Wykonawca równolegle prowadzi prace przy budowie chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Łochowskiej na odcinku od ronda do granicy miasta. Jak wspomniałem wcześniej zdjęcie oddaje jedynie poziom zaawansowania robót na dzisiaj. Realizowany projekt, oczywiście zakłada dyslokację linii napowietrznej. Podobnie, jak przyłączeń gazowych i szafek licznikowych – tłumaczy Krzysztof Kosiedowski.  

Budowa dróg rowerowych wzdłuż ulicy Łochowskiej pochłonie blisko 7 mln zł. Inwestycja zakłada budowę ronda łączącego ulice Łochowską, Nakielską, Lisią, Sicieńską i Agatową. Za rondem na Nakielskiej i Łochowskiej dobudowane będą zatoki autobusowe. Wokół ronda zaprojektowano dwukierunkowe ścieżki rowerowe  oraz chodniki oddzielone od siebie opaską. Wzdłuż Łochowskiej, na odcinku od granicy miasta do drogi w kierunku Belmy,  powstanie wspólny ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów. Stanowić ma on kontynuację ścieżki prowadzącej do miejscowości Lisi Ogon. Na odcinku od drogi do Belmy do Lisiej przewiduje się budowę drogi rowerowej oddzielonej od 1,5-metrowego chodnika marginesem (bruk lub kostka o innej fakturze).


Powiązane treści